Barcelona preko Seville do Superkupa

Povijesna utakmica španjolskog nogometnog Superkupa po prvi je put odigrana van Španjolske. U marokanskom gradu Tangeru suočili su se lanjski prvak Barcelona i finalist kupa Sevilla.

Superkup Španjolske, 12. kolovoza

Barcelona – Sevilla 2:1 (1:1)

(Pique 42′, Dembele 78′ / Sarabia 9′)

Utakmica je počela idealno za momčad Seville. Već u devetoj minuti mrežu Ter Stegena probio je Sarabia. Iako je pogodak prvotno poništen zbog zaleđa, opravdano je priznat nakon upotrebe VAR-a. Barcelona je dominirala ostatkom prvog poluvremena, a nagrada je stigla par minuta prije kraja uvodnih 45 minuta kada je na 1:1 poravnao Pique.

U drugo poluvrijeme Ernesto Valverde ulazi nešto ofenzivnije te u igru uvodi Rakitića i Coutinha. Ipak, golova nije bilo sve do 78. minute kada je za Barcino vodstvo pogodio Ousmane Dembele. Sevilla je u sudačkoj nadoknadi imala priliku susret odvesti u produžetke, no s bijele točke nije pogodio Ben Yedder. Zanimljivo, vratar Barcelone Ter Stegen skrivio je te potom i obranio jedanaesterac i tako postao heroj.

Vrijedi spomenuti i da je ovo bio 33. trofej Lea Messija u Barceloni čime je na čelu vječne ljestvice smijenio velikog Andresa Iniestu.