Bavarci po starom

Aktualni prvak nastavlja gdje je stao prošle sezone.

FC Bayern- TSG Hoffenheim 3-1(1:0)

( Müller 23′, Lewandowski 82′(pen), Robben 90′; Szalai 57′)

Premijera Nike Kovača uspješno će se pamtiti, pobjeda Bayerna zasluženo je ostvarena. Malo kontroverze na startu, Hummels i Robben na klupi, Tolisso čak ni to. Hoffenheim bez našeg Kramarića i Hübnera odmah od starta čvrsto i muški, malo i previše, omjer faula 1-15 u 1.poluvremenu. Bayern od početka preko krila, samo 20% kroz sredinu. Napadi nisu bili konkretni do 23.minute kada Müller Kimmichov korner pretvara u vodstvo. Oštra igra Hoffenheima rezultirala je ozljedom  Comana pred kraj poluvremena nakon grubog starta Nice Schulza. U 57.minuti iz ničega Szalai vraća stvari na početak. Bayern ubrzava igru i posljednjih 15 minuta bilo je ludo. Prvo Lewandowski promašuje kazneni udarac nakon sumnjivog faula na Riberyu. VAR i sudac uočavaju prerano ulaženje jednog od igrača i vraćaju Poljaka na ponovljeni pokušaj, jedini problem: Robben je zabio nakon promašaja Lewe! Lewangoalski ne griješi drugi put i Bayern opet vodi. Nakon toga gol Müllera, opet VAR poništava zbog ruke. Na kraju Robben hvata Hoffenheim na spavanju i poentira za konačnih 3-1 na asistenciju Müllera. Niko nakon 5 neuspjelih pokušaja svladava Hoffenheim šalje poruku ligi da naslov ide kroz München.