Belgija pobjedom protiv Engleske osvojila skupinu G

Grupnu fazu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji zatvorile su utakmice skupine G. Otprije je bilo poznato da Engleska i Belgija nastavljaju natjecanje, a nakon današnjeg međusobnog ogleda saznali smo i sve parove osmine finala.

Engleska – Belgija 0:1 (0:0)

(Januzaj 51′)

U prvom poluvremenu utakmice za prvo mjesto skupine G gledali smo uspavanku i dosadan nogomet. Drugo polvrijeme otvoreno je pogotkom Adnana Januzaja koji je donio Belgiji vodstvo od 1:0. Englezi nisu iskazali pretjerani interes za sustizanjem rezultata te je Belgija upisala i treću pobjedu u skupini.

Panama – Tunis 1:2 (1:0)

(Rodriguez 33′ / Ben Youssef 51′, Khazri 66′)

U utakmici za prestiž i prve bodove Panama povela nakon što se lopta koju je uputio Jose Luis Rodriguez odbila od obrambenog igrača Tunisa. Svoju dominaciju Tunižani su okrunili početkom drugog dijela kada je Ben Youssef izjednačio rezultat. Za potpuni preokret zabio je Khazri u 66. minuti.