sportski sportski sportski sportski

KOD

Belgija preokretom do četvrtfinala

Kakva utakmica! Japan je za samo pet minuta zabio dva pogotka, no tada su na scenu nastupile rezerve Belgije,  režirale neviđeni preokret i donijele svojoj reprezentaciji plasman u četvrtfinale.

Belgija – Japan 3:2 (0:0)

(Vertonghen 69, Fellaini 74, Chadli 93/ Haraguchi 48, Inui 52)

Prvo poluvrijeme prošlo je u potpunoj dominaciji Belgije, koja je stvorila pregršt prilika preko Edena Hazarda, Romelua Lukakua i Kevina De Bruynea, no lopta nije htjela u gol. Previše prilika promašili su momci u crvenim dresovima, iako je gol visio u zraku. No, Japan se nije s time složio i već na startu drugog poluvremena priredio šok Belgiji.

Genki Haraguchi najbolje se snašao šesnaestercu i zabio za 0:1 Japana. Kakav šok! Gol je visio u zraku, ali za koga? Belgija se tada otvorila i krenula silovito na gol Japana, no nakon samo četiri minute novi šok za Belgiju. Takashi Inui primio je loptu na dvadesetak metara od gola i odlično pucao, Curtois je loptu samo mogao ispratiti u svoju mrežu za 0:2 Japana. Izbornik Belgije Roberto Martinez uveo je tada Fellainia i Cadhlia što se pokazalo kao pun pogodak. Presingom je Belgija uspjela doći do novih prilika, Lukaku i Hazard imali su odlične prilike, a jednu od njih je iskoristio Jan Vertonghen sjajnim pogotkom glavom za smanjenje vodstva. Nakon samo pet minuta Belgija je stigla do izjednačenja. Fellaini se najbolje snašao nakon ubačaja Hazarda i glavom zabio za 2:2. Tada su na scenu nastupili vratari Curtois i Eiji Kawashima koji su redali odlične obrane. I onda kada su već svi na stadionu razmišljali o još jednim produžecima, Belgija je odigrala fantastičnu kontru. U samo nekoliko sekundi pretrčali su cijeli teren, Thomas Meunier povukao je loptu po desnoj strani, odigrao loptu u šesnaesterac Japana, Lukaku ju je propustio kroz noge i Chadli je natrčao i zakucao loptu u mrežu za 3:2. Kakav šok za Japan!