Belgija preokretom do četvrtfinala

Kakva utakmica! Japan je za samo pet minuta zabio dva pogotka, no tada su na scenu nastupile rezerve Belgije,  režirale neviđeni preokret i donijele svojoj reprezentaciji plasman u četvrtfinale.

Belgija – Japan 3:2 (0:0)

(Vertonghen 69, Fellaini 74, Chadli 93/ Haraguchi 48, Inui 52)

Prvo poluvrijeme prošlo je u potpunoj dominaciji Belgije, koja je stvorila pregršt prilika preko Edena Hazarda, Romelua Lukakua i Kevina De Bruynea, no lopta nije htjela u gol. Previše prilika promašili su momci u crvenim dresovima, iako je gol visio u zraku. No, Japan se nije s time složio i već na startu drugog poluvremena priredio šok Belgiji.

Genki Haraguchi najbolje se snašao šesnaestercu i zabio za 0:1 Japana. Kakav šok! Gol je visio u zraku, ali za koga? Belgija se tada otvorila i krenula silovito na gol Japana, no nakon samo četiri minute novi šok za Belgiju. Takashi Inui primio je loptu na dvadesetak metara od gola i odlično pucao, Curtois je loptu samo mogao ispratiti u svoju mrežu za 0:2 Japana. Izbornik Belgije Roberto Martinez uveo je tada Fellainia i Cadhlia što se pokazalo kao pun pogodak. Presingom je Belgija uspjela doći do novih prilika, Lukaku i Hazard imali su odlične prilike, a jednu od njih je iskoristio Jan Vertonghen sjajnim pogotkom glavom za smanjenje vodstva. Nakon samo pet minuta Belgija je stigla do izjednačenja. Fellaini se najbolje snašao nakon ubačaja Hazarda i glavom zabio za 2:2. Tada su na scenu nastupili vratari Curtois i Eiji Kawashima koji su redali odlične obrane. I onda kada su već svi na stadionu razmišljali o još jednim produžecima, Belgija je odigrala fantastičnu kontru. U samo nekoliko sekundi pretrčali su cijeli teren, Thomas Meunier povukao je loptu po desnoj strani, odigrao loptu u šesnaesterac Japana, Lukaku ju je propustio kroz noge i Chadli je natrčao i zakucao loptu u mrežu za 3:2. Kakav šok za Japan!