Benfica, PSV i Crvena Zvezda u Ligi prvaka

Nakon što su jučer grupnu fazu Lige prvaka osigurali AEK, Young Boysi i Ajax, danas su to osigurali PSV, Benfica i Crvena Zvezda.

Benfica je visokom pobjedom u Grčkoj osigurala Ligu prvaka, nakon što je deklasirala PAOK sa visokih 4:1. Već do poluvremena Benfica je imala 3:1 i u drugom poluvremenu samo dovršila posao i plasirala se u Ligu prvaka.

PSV je nakon prve utakmice i pobjede 3:2 u Bjelorusiji, već do poluvremena večeras imao vodstvo 2:0 i otklonio svaku dilemu oko odlaska u ždrijeb za Ligu prvaka. Konačan rezultat bio je 3:0.

Salzburg i Crvena Zvezda u Beogradu su prije tjedan dana odigrali jednu mršavu utakmicu, da bi danas odigrali nešto posve drugačije. Salzburg je morao krenuti po gol, koji bi mu olakšao put do LP. To im je uspjelo tek u zadnjoj minuti prvog poluvremena, a nakon samo tri minute u drugom poluvremenu poveli su i 2:0 i svi su ih već vidjeli u LP. No, Zvezda se tada probudila i u samo dvije minute stigla do izjednačenja. Kakvih je to bilo dvadeset minuta utakmice. Zvezda je do kraja izdržala napade domaćih i plasirala se u Ligu prvaka.

PAOK – Benfica 1:4 (1:1 prva utakmica)

PSV – Bate Borisov 3:0 (3:2 prva utakmica)

Salzburg – Crvena Zvezda 2:2 (0:0 prva utakmica)