Bježite ljudi, bježite iz grada jer ovdje igra Hrvatska

Kakva drama, kakva utakmica! Danijel Subašić u lutriji jedanaesteraca obranio je tri jedanaesterca i odveo Hrvatsku u četvrt finale!!!

Hrvatska – Danska 1:1 (1:1, 4:3 nakon jedanaesteraca)

(Mandžukić 4/ Jorgensen 1)

Utakmica pravo nije ni krenula, a Danska je već došla u vodstvo. Gužvu u našem šesnaestercu najbolje je iskoristio Mathias Jorgensen i nekako ugurao loptu u mrežu između Domagoja Vide i Danijela Subašića. Na svu sreću naši su se igrači brzo pribrali i već nakon dvije minute uporni Ante Rebić ukrao je loptu, proslijedio je do Ivana Perišića, čiji je šut blokiran, ali lopta je došla do Maria Mandžukića koji je po tko zna koji puta imao osjećaj za prostor i zabio za izjednačenje. Stabilizirali su se od tada naši igrači i počeli igrati kako znaju i počeli stvarati prilike pa su se tako u lijepim šansama našli Perišić i Ivan Rakitić, no lopta ipak nije htjela u gol i na poluvrijeme se otišlo rezutatom 1:1.

Drugo poluvrijeme proteklo je u šahovskom nadmudrivanju, bez nekih izglednih prilika sve do zadnjih dvadesetak minuta. Probali su tako svoje udarce Rakitić, Rebić i Thomas Delaney na drugoj strani, no bezuspješno. Vidjelo se da obje ekipe žele sačuvati rezultat u zadnjih deset minuta, a Danska je naše veznjake potpuno zatvorila i mi jednostavno nismo mogli razviti svoju igru i otišlo se u produžetke.

Početak prvog produžetka pripao je Danskoj koja je u nekoliko navrata opasno prijetila, no uspjeli smo se obraniti. Na licima naših igrača umor je bio očit, Dalić je napravio izmjene ne bi li pokušao razbiti ritam Danske i osjvežiti ekipu. Danska je definitivno pročitala igru naše reprezentacije i nije dozvolila da se naši kreativci Luka Modrić, Ivan Perišić i Ivan Rakitić razmašu i dirigiraju igru. U 116. minuti Luka Modrić odlično je uposlio Antu Rebića koji je pobjegao svojim čuvarima i golmanu Kasperu Schmeichelu i tada ga ruši Jorgensen i sudac Pitana pokazao je na jedanaesterac. Loptu je namjestio vidno umorni Luka Modrić i promašio jedanaesterac, točnije Schmeichel je pročitao njegov udarac. Uslijedila je lutrija jedanaesteraca: