Bojan Bogdanović vrlo dobar u novoj pobjedi Jazza, Dario Šarić skroman u slavlju Sunsa, Hardenov šou u Detroitu

Dvojica naših reprezentativaca su noćas nastupila u utakmicama svojih klubova.

Utah Jazz nastavlja marširati Zapadom, ali i kompletnom ligom. Noćas su došli do svoje 33.pobjede u sezoni i protiv Mephisa 117:114. Sigurna pobjeda mogla se i pretvoriti u šok za Bogdanovića i društvo. Memphis je u posljednjoj minuti napravio seriju 5:0 pa se od 117:109 za Jazz stiglo na 117:114 i Grizzliesi su imali posljednji napad i priliku za produžetak, no pokušaj za tri poena Brooksa nije završio u košu i pobjeda je ipak ostala Jazzerima.

Naš Bojan Bogdanović je na terenu proveo 32 minute, u kojima je postigao 18 poena, uz nešto skromnu tricu 1/3, no zato je za dva poena šutirao 7/12, a uhvatio je i 4 skoka. Donovan Mitchell je sa 35 poena bio prvi strijelac Jazza.

Phoenix Sunsi su stigli do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica i tako se smjestili na drugo mjesto Zapada, odmah iza Jazzera. Noćas su bili bolji od Toronta 104:100. Do 30.pobjede u sezoni su ih predvodili Chris Paul i Deandre Ayton, svaki sa po 19 poena, dok je naš Dario Šarić za 18 minuta na terenu upisao 8 poena (3/9 šut), 4 skoka i 1 asistenciju. Svih deset igrača Sunsa koji su igrali su se upisali u strijelce, a kod Raptorsa prvo ime bio je Pascal Siakam sa 26 poena i 11 skokova.

Od ostalih utakmica treba izdvojiti pobjedu Netsa nad Detroitom 113:111, a briljirao je kod Brookylna James Harden sa 44 poena, 14 skokova te 8 asistencija.