Čarolija Kolarova za pobjedu Srbije

Utakmicom Srbije i Kostarike krenula je i skupina E. Srbija je slavila 1:0 u jednoj prosječnoj utakmici golom Aleksandra Kolarova.

Srbija – Kostarika 1:0 (0:0)

( Kolarov `56)

Ni Srbi ni Kostarikanci nisu gledateljima ponudili nekakav spektakl od nogometa u prvom poluvremenu. Tek pokoja prilika, ne previše konkretna mogla se vidjeti s jedne i druge strane. Ove dvije ekipe vrlo vjerojatno borit će se sa Švicarskom za drugo mjesto u skupini pa je bilo jasno da nitko ne želi previše riskirati i gledatelji su gledali na neki način jedan oprezan nogomet. Sergej Milinković-Savić bio je jedini raspoložen kod Srbije i našao se u nekoliko prilika, no Keylor Navas bio je spreman na golu Kostarike.

SMS (Sergej Milinković-Savić) imao je odličnu priliku na početku drugog poluvremena kada je sam izašao pred Navasa, ali golman Kostarike čudesno je  reagirao i lopta nije ušla u gol. U 56.minuti dosuđen je slobodan udarac za Srbiju. Loptu je namjestio Aleksandar Kolarov  i sjajno lijevicom zabio sa nekih dvadesetak metara, Navas je bio nemoćan. Srbija je od tog gola potpuno zagospodarila terenom i stvarala prilike pa je tako Dušan Tadić u 76.minuti u odličnu priliku gurnuo Filipa Kostića, koji se i nije najbolje snašao.

Do kraja utakmice nije bilo previše šansi ni na jednoj ni na drugoj strani i rezultat je ostao 1:o za Srbiju.