Čilić sredio Đokovića u finalu Queen`sa

Kakav dan za hrvatski tenis! Nakon Borne Ćorića, koji je danas u finalu Hallea bio bolji od Rogera Federera, naš najbolji tenisač Marin Čilić pobjedio je u maratonskom meču Novaka Đokovića i vratio se na peto mjesto ATP ljestvice.

Čilić je izgubio prvi set, nije mu bilo dovoljno ni čak šest break-lopti i vidjelo se da nije koncentriran maksimalno. U drugom setu se Marin ipak pribrao, a Đoković je imao meć-loptu kod 4:5, no nije ju iskoristio i Marin je uhvatio priliku da se izvuče, vrati u meč i dovede ga do tie-breaka. Đoković ga bolje otvorio i brzo poveo sa 1:4 i kada su svi već pomislili da će Đoković ipak odnijeti pobjedu, ukazalo se drugo čudo iz Međugorja i Marin je osvojio šest poena za redom i dobio set.

U odlučujućem trećem setu Marin je kod rezultata 4:3 oduzeo Đokoviću servis i mirno zaključo meč za svoj 18. trijumf u karijeri. Sami meč trajao je tri sata, čime je srušen rekord turnira.