Dajte Messija da se igramo!

Fantastična utakmica naše reprezentacije i velika pobjeda nad Argentinom, golovima Rebića, Modrića i Rakitića.

Neće nama nitko govorit koga ćemo mi pobjedit! Sve čestitke izborniku Zlatku Daliću i svim igračima na perfektnoj taktici večeras i plasmanu u osminu finala.

Hrvatska – Argentina 3:0 (0:0)

(Rebić 53, Modrić 80, Rakitić 90)

Znalo se da će ovo biti tvrda utakmica, puno značajnija Argentini nego nama s obzirom na bodove i položaj na tablici. Naši su igrači odigrali jedno pravo muško prvo poluvrijeme gdje nisu dozvolili Lionelu Messiju i društvu da ozbiljnije zaprijeti našem golu, a s druge strane naši su napadači i vezni igrači držali visok tempo i pritisak na obranu suparnika i Argentina nikako nije uspjevala razviti svoju igru. Messi se pravo nije ni vidio. Odličnu priliku imali smo već u 4. minuti preko Ivana Perišića, no Willy Caballero obranio mu je udarac. Argentina je svoje jedine prilike, točnije rečeno polu prilike, imala kada su naši igrači nepotrebno komplicirali sa rješenjima u obrani i to je bilo jedino što smo vidjeli od njih. Ante Rebić našao se u 44. minuti u odličnoj prilici, sjurio se prema golu nakon odlične lopte Luke Modrića, no komplicirao je previše i prilika je propala. Na kraju poluvremena ostalo je nejasna nepotrebna nervoza upravo Rebića, koji je od početka dao znakove nervoze i nakon nekoliko težih prekršaja zaradio žuti karton i doveo se u opasnu situaciju pred drugo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme otvorili smo fantastičnim pogotkom Rebića, kojeg su svi vjerojatno očekivali u svlačionici nakon nervoznog poluvremena. Grešku golmana Caballera iskoristio je Rebić i zabio za 1:0. Nastavili smo i dalje sa presingom i organiziranom igrom i potpuno neutralizirali Messija i ekipu, koji jednostavno nisu imali ideju kako se uopće približiti Subašiću. Kruna odlične igre došla je u 80. minuti kada je Modrić nakon odlične kontre zabio za 2:0 prekrasnim pogotkom sa vrha šesnaesterca. Argentina je krenula na sve ili ništa, a onda smo složili odličnu kontru u zadnjim minutama i Ivan Rakitić zabio je za konačnih 3:0. Fantastično! Argentinski izbornik Sampaoli cijelu je utakmicu izgledao kao profesor Baltazar, šetao od linije do linije, ali potpuno bespomoćno.