Diego Costa i Atletico se poigrali sa Realom

Estonski Tallin bio je domaćin ovogodišnjeg Superkupa koji su igrali Real Madrid kao osvajač Lige prvaka i Atletico Madrid kao osvajač Europske lige.

SUPERCUP

Atletico Madrid-Real Madrid 4:2(1:1)

(Costa 1, 79, Saul 98, Koke 100/ Benzema 27, Ramos 63)

Utakmica je tek krenula, a Atletico je već poveo. Diego Costa primio je loptu sa desne strane i sjurio se prema golu Reala, nitko ga nije uspio zaustaviti i snažnim udarcem iz nemoguće situacije je ipak poslao loptu u mrežu za šokantnih, po Real, 1:0 za Atletico. Trebalo je Realu vremena da dođe sebi, a prilike su se samo redale, no niti Atletico nije bio bez šansi, ali onda je sjevnula kontra Reala i Gareth Bale je poslao dirigiranu loptu prema golu, a Karim Benzema bio je viši u skoku od svojih čuvara i izjednačio rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu gledatelji su mogli vidjeti i dalje jednu zanimljivu i uzbudljivu utakmicu, kao i inače kada igraju ovi gradski rivali. Diego Simeone, trener Atletica, i dalje je pod suspenzijom koju vuče od prošle sezone i nije mogao sjediti na klupi svog kluba, ali je u posebnoj loži na vrhu stadiona skakao i vodio svoju ekipu kao da je na klupi, a svoje je naume i ideje prenosio svojim pomoćnicima. Lopetegui se kod Reala prvi puta predstavio na službenoj utakmici, a ostavio je Luku Modrića na klupi, no već nakon trinaest minuta drugog dijela, Luka je ušao u igru i malo povezao redove svog kluba. U 63. minuti Real je došao u vodstvo, nakon što je Juan Fran u kaznenom prostoru igrao rukom, a kapetan Reala Sergio Ramos sigurno realizirao jedanaesterac. Krenuo je tada Atletico na sve ili ništa, što im se isplatilo u 79. minuti kada je uporni Juan Fran osvojio loptu na aut liniji, dodao Correi koji je pred golom pronašao Diega Costu, koji je sigurno spremio loptu u mrežu za 2:2. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika i otišlo se u produžetke.

U 100. minuti Varane se igrao sa loptom na rubu šesnaesterca, Diego Costa mu je oteo, proslijedio do Thomasa koji povratnom loptom pronalazi Saula koji zakucava loptu u mrežu za 3:2. Nakon samo sedam minuta 4:2 za Atletico. Novu grešku Realove obrane opet je kaznio Diego Costa, koji se pored Carvajala izborio za loptu, dao ju do Vitola koji je na rubu šesnaesterca pronašao natrčalog Kokea, koji je sigurno zabio. U drugom produžetku nije bilo previše uzbuđenja i rezultat se nije mijenjao i Atletico je mogao početi sa slavljem. Naš Nikola Kalinić, kod Atletica nije ulazio u igru.