Diego Costa spasio Furiju

Španjolci su se definitivno provukli večeras protiv Irana, koji mogu biti ponosni nakon ovakve partije. Španjolska je sretno postigla gol i došla do pobjede i četvrtog boda, dok Iran ostaje na tri boda.

Španjolska – Iran 1:0 (0:0)

(Diego Costa 54`)

Disciplinirani igrači Irana držali su Španjolsku u tzv. šaci prvo poluvrijeme. Organiziranom obranom i bez puno riskiranja nisu dozvolili Iscu, Iniesti i društvu da se razmašu i dođu do pogotka. Konstantan pritisak Španjolske urodio je tek s nekoliko prilika, no nisu uspjeli doći do pogotka, pogotovo zadnji dio polvuremena kada su gledatelji vidjeli totalnu opsadu gola Irana. Ipak, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0 i Iran je definitivno mogao biti zadovoljniji.

Španjolska je odlučno ušla u drugo poluvrijeme s ciljem postizanja što bržeg gola kako bi izbjegla dodatne komplikacije u nastavku utakmice. Pošlo im je to za rukom, iako više sretno nego spretno. David Silva gurnu je u gol priliku Diega Costu koji se htio okrenuti prema golu, ali se lopta odbila od Reazeiana i ravno na Costinu nogu i ušla u gol. Španjolska se tada malo povukla na svoju polovicu, dok se Iran otvorio potpuno jer im je gol nasušno trebao. U tim trenucima utakmica se potpuno otvorila i postala zanimljivija. Umalo su se igrači Irana i radovali u 64. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Ezatolahi je bio najviši u skoku i glavom loptu poslao u mrežu, no nakon dodatnog pregleda snimke gol je poništen zbog zaleđa. Iranci su nastavili i dalje pritiskati Španjolce, koliko god to čudno zvučalo, ali Španjolska je u nekim trenucima opasno plesala. U 75. minuti ponovno je Iran bio blizu pogotka, no Amiri je zakasnio sekundu, da bi u 82. minuti Iran imao čisti zicer. Prvo se Amiri narugao sa Piqueom i poslao ga po ćevape loptom kroz noge, ubacio u šesnaest metara i Tarimi je glavom pucao preko gola sa pet metara. Na kraju su ostali bez gola i Fernando Hierro upisao je prvu pobjedu na klupi reprezentacije.