Dinamo uvjerljiv kod Zapruđa, fantastični Marko Jurič ubacio 43 poena uz valorizaciju 53!

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je Marko Jurič za Dinamo!

Prva liga, 21.kolo:

Zapruđe-Dinamo Zagreb 73:96 (32:18, 21:28, 7:22, 13:28)

(Škara 21, Jelenek 16 / Jurič 43, Torić 16)

Kakva utakmica u Trnskom! Zapruđe u borbi za ostanak u ligi, Dinamo za potvrdu drugog mjesta…

Zapruđe je šokiralo vjerojatno i samo sebe u prvoj četvrtini, u kojoj su ubacili čak 32 poena, primili samo 18 i bili na dobrom putu da možda i izvuku pobjedu. No, od tog “šoka” su se vjerojatno malo i zbunili pa su u drugoj već “pali” na psihološkom planu, dok je Dinamo tek palio motore, a i njihov Marko Jurič koji je odigrao nevjerojatnu utakmicu. Dinamo je uspio do velikog odmora smanjiti zaostatak pa je semafor nakon dvadeset minuta pokazivao rezultat 53:46 i malo tko je mogao naslutiti potpuno drugačije poluvrijeme.

Domaća je momčad potpuno stala u drugom poluvremenu, Jurič se razigrao i gotovo pa sam unakazio Zapruđe. Samo 7 poena ubacila je domaća momčad za deset minuta treće četvrtine, gosti 22 i prešli u vodstvo. Sa +8 za Dinamo se ušlo u posljednjih deset minuta, gdje je ponovno na terenu bila samo jedna momčad, Dinamo. Rezultat posljednje četvrtine (28:13) dovoljno govori što se dogodilo u posljednjih deset minuta i Dinamo je tako potvrdio da će u doigravanje krenuti sa 2. mjesta.

Treba reći da je Dinamo danas igrao bez svog dosadašnjeg najboljeg igrača, Hrvoja Garafolića.

Marko Jurič? Zaustavio se na kraju na nevjerojatna 43 poena, uz ukupan šut 18/28, od čega je 15/20 bilo za dva poena, 3/8 za tri, dok je slobodna bacanja šutirao 4/4. Uhvatio je i 11 skokova, podijelio 4 asistencije, imao 5 ukradenih lopti i podijelio 2 blokade! Za najveću valorizaciju otkad je ove Prve lige, od čak 53! Kapa dolje majstore!