Domaćica

Jedno dosta zanimljivo kolo je iza nas u domaćem natjecanju. Najveće iznenađenje priredila je Gorica koja je ured Poljuda pobjedila Hajduk glatkih 2:0.

Kao i svaki vikend, jedna se utakmica igra petkom. Ovoga puta na Maksimiru je odigran derbi, koji to nije bio. Dinamo i Osijek odigrali su sve osim derbija. Dinamo je dominirao većim dijelom utakmice, a poveo je golom Kevina Theophile-Catherinea nakon kornera. Osijek je u prvom poluvremenu bio neprepoznatljiv, što je Dinamo iskoristio preko Oršića četiri minute prije kraja i poveo 2:0. U sudačkoj nadoknadi Bruno Petković poslao je loptu u vlastitu mrežu i donio gol Osijeku. Na kraju 2:1 za Dinamo.

Subota je donijela utakmicu Istre i Lokomotive, koju su gosti iz Zagreba riješili u svoju korist 1:2, golovima Krstanovića i Kastratija, dok je za Istru jedini pogodak postigao Ivančić.

Na Rujevici su utakmicu odigrali Rudeš i Rijeka, u kojoj je Rudeš bio domaćin. Još jedna od bizarnih i čudnih odluka HNS-a, no navikli smo. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu kada je Rijeka postigla dva pogotka preko Župarića i Čolaka, dok je za domaćina gol zabio Petrović. Rezultat iz prvog poluvremena 1:2 ostao je do kraja utakmice i Rijeka se malo oporavila od ispadanja iz kvalifikacija za EL.

Hajduk je u večernjem terminu dočekao novog prvoligaša Goricu, ne bi li isprao gorak okus poraza od Steaue. Nitko nije ni pomišljao što Hajduk čeka na Poljudu. Gorica ih je šokirala već do poluvremena sa dva gola, a zabijali su Miya i Zwolinski iz jedanaesterca. Salve zvižduka čule su se pri odlasku igrača u svlačionicu na poluvremenu. Trener Kopić napravio je neke izmjene, no preočajni Hajduk, bez ikakve ideje, nije se ni približio golu dojučerašnjeg drugoligaša i potpuno zasluženo izgubio bodove, Gorica je slavila 0:2. Dodatnu sramotu sebi i svom klubu u zadnjim je minutama priuštio Said udaranjem glavom golmana gostiju i zaradio izravni crveni. Sa jadna dva boda Hajduk se trenutno nalazi na 8. mjestu i očito je da netko treba dolje stisnuti RESET tipku, jer ovo što se događa na Poljudu je potpuni kaos. Gorica je tako došla do prve pobjede vjerojatno tamo gdje ju je najmanje očekivala.

Utakmica Intera i Slaven Belupa je odgođena.