DOMAĆICA

U našoj prvoj DOMAĆICI, osvrnut ćemo se na jučer završeno i kompletirano treće kolo domaće HT Prve lige i prokomentirati kompletno kolo.

Kolo su u petak otvorili Dinamo i Slaven Belupo na Maksimiru. Nakon što su u utorak ostvarili važnu pobjedu na gostovanju kod Astane, u kvalifikacijama za Ligu prvaka, dečki Nenada Bjelice apsolvirali su još jedno domaćinstvo u domaćoj ligi. Zadaća je uspješno odrađena. Hodžić i Lešković riješili su pitanje pobjednika već do kraja prvog poluvremena te su u drugom dijelu samo održavali vodstvo i čuvali rezultat. Slaven je svoj prvi udarac prema golu imao u zadnjim minutama i uspio smanjiti rezultat, ali za nešto više od toga nije bilo šanse. Momčad Nenada Bjelice za sada pokazuje nešto ozbiljnije izdanje u odnosu na prošle sezone, no ostaje za vidjeti kako će se dalje rasplesti sezona, ne treba previše zaključaka donositi, tek je treće kolo iza nas.

Novi prvoligaš Gorica proživljava onu tezu o prvim mačićima i vodi. Nakon što su podijelili bodove u drugom kolu protiv Slavena, iako su vodili 3:1 i primili gol u 90. minuti, u subotu su odlično krenuli, poveli u 2. minuti protiv Intera, no ekipa Samira Toplaka ipak je iskustvom preokrenula rezultat i „Div iz predgrađa“ je došao do prvih bodova, a Goricu ostavio na jednom bodu. Izuzetno zanimljiv i napadački nogomet igra Gorica i samo je pitanje kola kada će doći do prve pobjede. Samir Toplak na klupi Intera lakše diše nakon prva tri boda u novoj sezoni.

Lokomotiva je u gradskom derbiju bila bolja od Rudeša na Maksimiru. Imali su Lokosi inicijativu i posjed lopte većim dijelom utakmice, napadali, stvarali prilike, što im se na kraju isplatilo u zadnjih dvadesetak minuta kada su postigli gol i do kraja očuvali prednost. Momčad Gorana Tomića trenutno je na trećem mjestu sa 7 bodova.

Osijek je još jednom potvrdio Gradski vrt kao neosvojivu tvrđavu ove sezone. Nakon što su isprašili Hajduk, pala je i Istra. Iako je prvo poluvrijeme bilo bez golova, bilo je vidljivo da gol visi u zraku i nakon gola Hentya sve se otvorilo i Istra je na kraju ispraćena kući sa tri komada u mreži. Zekićeva momčad je očito brzo prebolila odlazaka kapetana Borne Barišića u Glasgow Rangerse, iako Istra ne smije biti mjerilo, pošto je ta ekipa još uvijek u ekipiranju i sastavljanju, no svakako čestitke Osijeku na maksimalnom učinku u prva tri kola.

U derbiju kola na Rujevici Rijeka i Hajduk su na kraju podijelili bodove. Rijeka je dominirala većim dijelom utakmice, dok je Hajduk još jednom pokazao da luta ove sezone. Trener Kopić ponovno je napravio nekoliko izmjena u sastavu i sada je već i više očito da nema standardnih jedanaest kojima vjeruje pa pokušava „kemijati“ na sve načine ne bi li razbudio bijele trupe. Rijeka je povela sredinom drugog dijela i malo stala, što ih je koštalo bodova. Pred kraj utakmice Župarić je bio neoprezan u svom šesnaestercu i faluirao Saida, iako nitko iz Rijeke, logično, ne priznaje penal. Sudac Pajač nije imalo milosti, a Mijo Caktaš bio je siguran realizator za bod Hajduka. Hajduk je tako ni kriv ni dužan došao do boda, ali i dalje ostaje bez pobjede u novoj sezoni i pomalo se već pali crvena lampica na Poljudu. Splićani već sada zaostaju sedam bodova za prvim Osijekom i ukoliko u četvrtak ne ostvare pozitivan rezultat u Bukureštu, sve je moguće. Šampionske ambicije mogle bi prerasti u katastrofu nakon manje od mjesec dana od početka sezone. Svakako treba i napomenuti fair-play potez Hajdukovog kapetana Josipa Juranovića, koji je nakon jednog nepostojećeg prekršaja, kojeg je sudac Pajač krivo procijenio, poslao loptu u gol-aut i tako ju vratio Riječanima. Jura kapa dolje!