Fener lako potvrdio naslov, Albi triler u Berlinu!

Srijeda je večer finala diljem Europe.

Turska

Fenerbahce je obranio naslov prvaka Turske. Pet je utakmica trebalo momčadi Željka Obradovića za svladavanje Tofasa koji je uzeo jednu pobjedu, no u svim ostalim ostao daleko od bilo kakve konkurentnosti. Večeras su na domaćem parketu slavili s uvjerljivih 94:64, a prvake je iznenađujuće predvodio Ahmet Duverioglu s 19 poena i 9 skokova dok je kod poraženih najbolji bio Henry s 17 poena, 9 asistencija i 7 skokova. MVP nagrada finala pripala je očekivano Bradu Wanamakeru. Time je zaključena Fenerova sezona u kojoj ipak nisu dosegnuli prošlogodišnji uspjeh kada su postali prvaci Europe, no iza Fenera je još jedna uspješna sezona u kojoj su potvrdili dominaciju u jednoj od najboljih liga u Europi.

Njemačka

Biti ili ne biti utakmica bila je za berlinsku Albu. Bayern je tražio svoj četvrti naslov prvaka, no domaćini se nisu predali te su zasluženo izborili susret broj pet koji je na rasporedu u subotu u Munchenu. Od dosadašnja četiri susreta ovaj je bio daleko najzanimljivi i najdramatičniji. Prva četvrtina bila je izuzetno skromna s obje strane da bi se u drugoj domaćini trgli, no tricom Lučića ekipa Dejana Radonjića ima pet poena prednosti na poluvremenu. Utakmicu je odlučila sama završnica u kojoj je Alba bila spretnija te odlučnija momčad iako se na poluvremenu ozljedio najbolji igrač berlinske ekipe Grigonis. “Žute” je do pobjede 72:68 predvodio Giffey  s 20 poena dok Bavarci nisu imali raspoloženog pojedinca tek su Barthel Cunningham ubacili po 11 poena.