Francuska izbacila Argentinu u ljepotici prvenstva

Utakmice osmine finala na Svjetskom prvenstvu u Rusiji otvorio je sudar Francuske i Argentine, momčadi koje su uoči prvenstva svrstavane u krug najvećih favorita za titulu. Na stadionu u Kazanu gledali smo uzbudljivu utakmicu prepunu tenzija te sa čak sedam golova.

Francuska – Argentina 4:3 (1:1)

(Griezmann – pen 13′, Pavard 57′, Mbappe 64′,68’/ Di Maria 41′, Mercado 48′, Aguero 90+3′)

Francuzi su dominantno otvorili utakmicu. Prvo je u devetoj minuti iz slobodnog udarca Antoine Griezmann uzdrmao okvir gola, da bi nakon toga sjajni Kylian Mbappe pretrčao čak četvoricu igrača Argentine i izborio kazneni udarac. S bijele točke siguran je bio Griezmann za vodstvo Argentine. Iako su Argentinci dominirali posjedom, Francuska je izgledala opasnije te odlično zatvorila Messija. Ipak, u 41. minuti zaboravili su na dotad nevidljivog Angela Di Mariu koji je sjajnim udarcem s 25 metara probio Huga Llorisa za 1:1.

Drugo poluvrijeme počelo je fantastično za Argentinu kada je nakon Messijevog udarca zabio Mercado. Tada kreće blitzkrieg Francuske za 4:2. Prvo je fantastično zabio Pavard da bi Mbappe s dva pogotka ugasio nade Argentincima. Počasni pogodak zabio je Aguero duboko u sudačkoj nadoknadi.

Večeras se od 20 sati igra utakmica između Urugvaja i Portugala.