Francuska se provukla protiv Australije

Jedni od najvećih favorita Svjetskog prvenstva u Rusiji nisu se proslavili u svojoj prvoj utakmici. Reprezentacija Francuske teškom je mukom došla do pobjede nad Australijom rezultatom 2:1.

Francuska – Australija 2:1 (0:0)

(Griezmann 58′ (pen), Pogba 80′ / Jedinak 62′ (pen))

Francuzi su odlično krenuli u utakmicu te u prvih deset minuta ubilježili dobre šanse preko Mbappea, Griezmanna i Paula Pogbe. Nakon toga gledali smo uspavanku koju je prekinula odlična prilika Australije, no Hugo Lloris spašava vrata Francuske. Francuzi nisu pokazali razinu igre koja se očekivala za momčad takve kvalitete, a dojam je da im nedostaje kreacije u veznom redu.

U drugom poluvremenu Francuzi uz pomoć video tehnologije dolaze do kaznenog udarca kojeg realizira Antoine Griezmann i dovodi svoju reprezentaciju u vodstvo. Samo četiri minute kasnije Samuel Umtiti igra rukom u kaznenom prostoru, a Australija dobija priliku za ekspresno poravnanje s 11 metara. Siguran je Mile Jedinak koji izjednačuje na 1:1. Deset minuta prije kraja Paul Pogba upućuje udarac koji se od grede odbija te jedva prelazi gol liniju za konačnih 2:1.

Druga utakmice ove skupine C igra se od 18 sati kada na teren izlaze Danska i Peru.