Gavranović osigurao prolaz Dinamu

Dinamo je golom Maria Gavranovića pobjedio Astanu i samo potvrdio pobjedu iz Kazahstana prošli utorak i plasirao se play-off Lige prvaka.

Dinamo-Astana  1:0 (0:0)

(Gavranović 74)

Dinamo i Astana ponudili su jedno prosječno poluvrijeme, u kojem je bilo vidljivo da Dinamo nije htio srljati previše prema naprijed, nego je više igrao na sigurno, kako mu se ne bi dogodio nekakav kiks, dok su gosti pokušavali nešto prema naprijed, ali ne previše opasno. Iako su u nekim dijelovima poluvremena imali čak i posjed lopte, Astanini igrači nisu imali ideju kako doći do prave prilike, dok su se kod Dinama iskazali njegovi fantazisti Olmo i Hajrović, koji su stvarali neugodnosti, no na poluvrijeme se ipak otišlo sa 0:0.

U drugom poluvremenu trener Bjelica uveo je Gavranovića i igra je odmah živnula. Prvu pravu priliku Gavranović je i iskoristio, a ona se dogodila u 74. minuti kada je Leovac odlično ubacio, a Gavranović odlično pucao glavom i zabio za 1:0. Mirno je Dinamo do kraja priveo utakmicu kraju i zasluženo se plasirao u zadnji dio kvalifikacija za Ligu prvaka, a sigurno nastup u skupinama Europske lige.