Golijada u Bjelorusiji, Zvezda bez gola u Beogradu

Večeras su odigrane prve tri utakmice zadnje faze kvalifikacija za Ligu prvaka.

Play off Lige prvaka:

BATE-PSV 2:3(1:1)

(Touminen 9, Hleb 88/Pereiro 35, Lozano 61, Malen 89)

BATE je na domaćem terenu dočekao PSV iz Eindhovena i odlično otvorio utakmicu pogotkom Touminena već u 9. minuti. PSV je nakon penala u 35. minuti došao do izjednačenja preko Pereira. Sredinom drugog poluvremena, točnije u 61. minuti Lozano je prekrasnim pogotkom doveo PSV u vodstvo 1:2. I onda je uslijedilo mirno razdoblje sve do 88. minute, kada je Hleb zabio za izjednačenje nakon greške golmana PSV-a. Nije se još ni stišalo slavlje domaćih, a PSV je došao ponovno do vodstva. Kontru su složili gosti, a Malen je glavom zabio za 2:3. Na kraju se ispostavilo i konačan rezultat.

Benfica-PAOK 1:1(1:0)

(Pizzi 45-11m/Warda 76)

Benfica nije uspjela ostvariti bolji rezultat od neriješenog protiv PAOK-a na domaćem terenu. Iako su imali terensku inicijativu nisu uspjeli postići više od jednog pogotka. Iako su poveli na kraju poluvremena iz penala, zabio je Pizzi, PAOK je ipak stigao do izjednačenja u 76. minuti preko Warde. Nakon kornera on je pospremio loptu u gol poslije odbijanca i donio svojoj ekipi veliku prednost pred uzvrat.

Crvena Zvezda-Salzburg 0:0(0:0)

Jedna prilično mršava utakmica u Beogradu. I jedni i drugi kao da su htjeli sačuvati netaknute mreže pa su uputili svega pet udaraca u okvir gola. Gosti su imali većim dijelom utakmice posjed lopte, no mreže su ostale netaknute i s jedne i s druge strane. Salzburg može biti zadovoljniji, iako ovo nije loš rezultat niti za Zvezdu, jer golom u gostima mogu puno toga napraviti, no i Salzburg će se ipak nešto pitati u uzvratu. Ovakvom igrom, Zvezda će teško u Austriji do željenog prolaska u grupnu fazu Lige prvaka.