Gorica je pružila odličan otpor prvoplasiranoj momčadi ABA 2 lige.

ABA 2 liga, 5.kolo:

Studentski Centar-Gorica 61:59 (21:17, 16:15, 7:14, 17:13)

(Tejić 14 / Majcunić 14)

Gorica je u svoju prvu povijesnu utakmicu u ABA 2 ligi ušla prilično impresionirano, što su “Studenti” iskoristili i povezali nekoliko poena. Na početku utakmice se kod njih iskazao naš Tomislav Ivišić, no Gorica je sredinom četvrtine ipak malo “prodisala” i postala konkurentna. Najviše problema Sesarova je momčad imala u obrambenom skoku i to je bio najveći minus u prvoj četvrtini za našu momčad.

Mučila se Gorica u napadačkom dijelu igre u drugoj četvrtini, samo 2 poena postigli su igrači Josipa Sesara u prvih pet minuta, a “Studenti” su otišli na +10 (29:19) u 15. minuti. Baš je blijedo izgledala Gorica u tim trenucima, zaredalo se i nekoliko tehničkih grešaka, a i nije bilo pravog odgovora u napadu na dosta agresivnu igru protivnika. Ostala je Gorica u 18.minuti i bez Maja Kovačevića, koji je morao prije reda u svlačionicu zbog dvije nesportske greške. Do kraja poluvremena, Gorica je malo proigrala u napadu, protivnik zaredao sa nekoliko grešaka i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 37:32.

Gorica je puno bolje otvorila drugi dio i sa Baturovom tricom u 25.minuti došli i do prvog izjednačenja, 40:40. Povela je Gorica nakon toga dvicom Kalajžića, no Starovlah je brzo vratio rezultatski egal. Majcunić je novom dvicom natjerao trenera Trajkovića na time-out i vidjelo se u tim trenucima da je Gorica živnula, pronašla prije svega odgovor u obrani na igru momčadi iz Podgorice, što se odmah osjetilo na rezultatu. Koliko je ta obrana bila dobra svjedoči i samo 5 poena Studentskog Centra za 8 minuta treće četvrtine. Uspjela je Gorica sačuvati prednost do kraja četvrtine, svesti protivnika na samo 7 poena i na zadnji mali odmor se otišlo sa vodstvom naše ekipe 44:46.

Furiozno je otvorio Studentski Centar posljednju četvrtinu i ekspresno nanizao 7 poena i ponovo došao u vodstvo. Uslijedila je tada serija Gorice pa se nakon trice Krapića vodstvo okrenulo na stranu naše momčadi i Trajković je ponovno bio primoran zvati time-out, kod rezultata 49:51. Zaredali su i jedni i drugi sa nekoliko neiskorištenih napada i u zadjih pet minuta ušlo se vodstvom Gorice 51:53. Tricu je tada stavio Hadžibegović za vodtsvo Studenata 54:53, a ubrzo je i Sesar iskoristio svoj time-out, ne bi li momčadi predstavio svoje želje za posljednje tri minute utakmice. Mašić je promašio otvorenu tricu nakon prve akcije u nastavku igre, pogriješio je i protivnik u napadu i Majcunić je tricom doveo Goricu na vodstvo 54:56, dvije minute do kraja. Studenti nisu iskoristili napad, prekršaj je izborio Majcunić ponovno i sa linije slobodnih bacanja realizirao oba za 54:58 Gorice. Bacanjima je protivnik smanjio na 56:58, a Majcunić promašio težak šut, da bi Drobnjak izjednačio na 58:58 u 39.minuti. Mašić je tada izborio bacanja i zabio jedno za 58:59, 48 sekundi do kraja. Na drugoj strani na bacanja je stao Tejić za Studente, prvo promašio za izjednačenje, a onda i drugo, da bi odbijenu loptu uhvatili igrači Studentskog Centra, 37 sekundi do kraja. Nakon šuta Drobnjaka, Tejić je uhvatio prvi puta napadački skok, promašio, uhvatio drugi napadački skok i drugi puta bio precizan za 60:59, svoje ekipe.

Ostao je Gorici posljednji napad na utakmici i 21 sekunda. Krapiću je sviran prekršaj u napadu i Studentima je ostalo 7 sekundi. Na liniju bacanja stao je Hagedorn, promašio prvo, drugo zabio za 61:59. Ostalo je Gorici 5 sekundi, Mašić nije dobro uhvatio loptu od Kalajžića i nije uspio niti šutirati i pobjeda je otišla prvoplasiranoj momčadi ABA 2 lige.

Ivan Majcunić je sa 14 poena bio prvi strijelac Gorice, dok je Ante Krapić dodao 10.