Nogometaši Hajduka dočekali su Goricu na Poljudu u posljednjem susretu dana HT Prve lige.

HT Prva liga, 4. kolo

Hajduk – Gorica 0:2 (0:2)

(Miya 27′, Zwolinski-pen 40′ )

Hajduk je u susret s Goricom nakon ispadanja iz Europske lige ušao s imperativom pobjede, a sve bi drugo bila prava katastrofa. No, s početkom utakmice počele su nove glavobolje navijača Bijelih.

Na oranici Poljuda Hajduk ponovno nije uspijevao stvoriti ozbiljniju priliku za gol u prvih 45 minuta.  S druge strane Gorica je bila neumoljiva. U 27. minuti Farouk Miya se probio pored Stipe Vučura i poslao loptu pored Posavca u mrežu. Novi šok stigao je 13 minuta kasnije kada je sudac Marin Vidulin pokazao na bijelu točku. Lukasz Zwolinski je bio siguran realizator za šokantnih 0:2 na poluvremenu.

Željko Kopić u drugo je poluvrijeme krenuo maksimalno napadački s tri promjene. Ipak, Hajdukovi napadi bili su jalovi dok je Gorica u svakom izlasku na polovicu domaćina bila jako opasna po gol Posavca. Najbliže pogotku Hajduk je bio u 83. minuti kada se nakon udarca Saida lopta odbila u vratnicu. Vratnicu je na drugoj strani pogodio i Atiemwen samo minutu kasnije. U 91. minuti pomračenje uma doživio je Ahmed Said kada je glavom udario gostujućeg vratara te zasluženo dobio crveni karton. Na kraju, Gorica zasluženo dolazi do prve pobjede u prvoligaškom društvu.

U idućem kolu Hajduk gostuje kod Intera u Zaprešiću dok će Gorica dočekati Rudeš.