Hajduk u posljednjoj minuti ispao iz Europe

Nakon 0:0 iz prve utakmice na punom Poljudu, nogometaši Hajduka gostovali su kod rumunjske FCSB u potrazi za prolazom u playoff rundu Europske lige.

EL, 3. pretkolo, 2. utakmica

FCSB – Hajduk 2:1 (0:0)

(Gnòhëre 51′ 90+4′ / Said 81′)

Prvo poluvrijeme utakmice na Areni Nationala bilo je preslika prošlotjednog susreta na Poljudu. Ulog je bio ogroman, nijedna ekipa nije htjela riskirati pa ozbiljnih prilika u prvih 45 minuta nije bilo ni na jednoj strani.

Drugo poluvrijeme počelo je puno vatrenije. Odmah na početku šok za Hajduk; kao i u Sofiji, daleko najplaćeniji igrač Hajduka Mijo Caktaš je skrivio kazneni udarac. S 11 metara zabio je Gnohere. Hajduk nije imao ozbiljnjih prilika za izjednačenje sve do 81. minute kada je ubačaj Jaira glavom u mrežu pospremio Said. Činilo se da će Bijeli u 4. pretkolo sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je Gnohere svojim drugim pogotkom na utakmici bacio stadion u delirij.

FCSB će u 4. pretkolu odmjeriti snage s bečkim Rapidom. Prvi susret je na rasporedu u Beču sljedeći četvrtak, dok se uzvrat u Bukureštu igra sedam dana poslije.