Hrvat izbacio Osijek iz Europe

Nogometaši Osijeka u Glasgowu su odigrali neriješeno 1:1, što im nije bilo dovoljno za prolaz dalje pa se tako opraštaju od Europe.

Osijek je ganjao prednost Rangersa od 1:0 iz Osijeka i tako se i postavio u prvom poluvremenu. Igrali su čvrsto i pokušavali doći do gola koji bi sve vratio na početak. Odlične prilike imali su Mudražija i Henty no bez konkretne završnice, a svoj udarac oprobao je i Bočkaj, ali bezuspješno. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0. Početak drugog poluvremena bolje su otvorili Rangersi i preko našeg Nikole Katića došli do vodstva od 1:0. Nakon gola domaćina, igra se malo primirila, Osijek je pokušavao doći do gola domaćina, a Gerrardovi momci uspješno su se branili. Nadu Osijeku donio je kapetan Borna Barišić u 89. minuti svojim golom, ali do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Rangersi su mogli početi sa slavljem. Osijek se ovim porazom oprostio od nastupa u Europi i sada se okreću nastupima u domaćoj ligi.