HRVATSKA JE U FINALU!!!!!

Hrvatska je u finalu SP!!!! Doviđenja Engleska, doviđenja! Slavite ljudi, slavite….

Hrvatska – Engleska 2:1 (0:1)

(Perišić 68, Mandžukić 110/Trippier 5)

Nismo najbolje otvorili utakmicu. Nakon uvodnih minuta i ispitivanja snaga, Engleska je krenula u jednu polukontru i Delle Alli je povukao loptu prema našem golu i na tom putu zaustavio ga je Luka Modrić, no nažalost prekršajem u opasnoj zoni. Loptu je namjestio Kieran Trippier i fantastično pogodio iz slobodnog udarca u 5. minuti i Engleska je povela 1:0. Naši su u nastavku pokušali sjeckanjem igre doći do gola Engleske, no bez pravih prilika. Nije to bila neka loša naša igra, no vidjelo se da ne igramo onako kako znamo, prije svega vezni red, Modrić se nije najbolje snalazio, a igru su nam vodili Strinić i Vrsaljko. Engleska nije previše oduševila, osim toga gola, nisu previše pokazali i bilo je jasno da trebamo samo povezati malo redove u toj predaji lopte prema napadačima i tako jedino možemo do gola.

Engleska je ulaskom u drugo poluvrijeme pustila našu momčad da igra i povukli se na svoju polovicu, ali nismo se najbolje snašli jer i u tim situacijama nismo uspjeli povezati redove. Engleska gotovo da nije stvorila priliku, a konačno smo dočekali u 68. minuti kada je Vrsaljko ubacio loptu u šesnaesterac, a Ivan Perišić odlično se ubacio ispred Walkera i zabio za 1:1. Naši su tim golom dobili dodatna krila i ubrzo stvorili još nekoliko prilika, no Perišić i Rebić nisu bili precizni. Pritisak koji su naši nametnuli zadnjih dvadeset minuta pokazao je svu nemoć Engleske, koja je paničnim reakcijama u obrani opet gurnula Perišića u priliku, no neuspješno i utakmica je otišla u produžetak.

Vidjelo se i na jednima i drugima da je umor prisutan, no usprks tome bilo je nekoliko prilika, prije svega imali smo odličnu priliku preko Mandžukića krajem produžetka, no Pickford je bio pravovremen. No sve je došlo na naplatu početkom drugog produžetka. Mandžukić se najbolje snašao u šesnaestercu i fantastično zabio za 2:1 u 110. minuti susreta i to je bio ključni trenutak utakmice! Do kraja se rezultat nije mijenjao i slavlje je moglo početi!