Hrvatska svladala Italiju nakon bespotrebnih komplikacija

Ključna utakmica odigrala se za hrvatsku reprezentaciju večeras u Trstu.

Italija-Hrvatska 72:78  (24:21, 15:20, 13:24, 20:13)

Bogdanović 26 (7sk, 6as), Zubac 12, Šarić 9 (9sk), Krušlin 8, Stipčević 6, Ramljak 6, Babić 5, Zubčić 5, Planinić 1 ; Aradori 15, Abass 14, Burns 14

Otvaraju Zulini puleni bolje od Sacchettijevih te nakon atraktivnog zakucavanja Zupca imaju plus šest (6:12). No, hrvatski košarkaši ne nastavljaju u ponajboljem ritmu kojeg je ponajviše poremetio ulazak Pietra Aradorija koji je trpao šuteve sa svih pozicija. Najviša prednost domaće momčadi je pet poena, a na koncu prve četvrtine Luka Babić prvo zabija sjajan ulaz te zatim pogađa tricu, no ispostavilo se nakon zvuka sirene. Ipak nije to Babića poremetilo te je pogodio tricu za izjednačenje na početku druge dionice. Tokom tog perioda naša reprezentacija je konstantno u prednosti, ali se ne uspijeva značajnije odvojiti. Raspoložen je uz Zupca i Babu bio Krušlin, no tražio se Dario Šarić koji je ulazio u mnoge vrlo teške situacije iz kojih je bio čvrsto zatvoren i blokiran. Obrana nije funkcionirala na željeni način te su Aradori i Vitali zabili kombinirano 26 poena u prvom poluvremenu.

Treća četvrtina-treća brzina! Hrvatska apsolutno diže nivo obrane, a u napadu na krilima sjajnog Bojana Bogdanovića odlazimo na dvoznamenkastu prednost. Osam je uzastopnih poena utrpao Babo te asistirao za Zubčića koji tricom nakratko odlazimo na 15 poena prednosti (47:62). U posljednjih deset minuta ulazimo sa plus 13 te vrlo dobrom razinom obrane koja je bila ključan faktor promjene i rezultata, a i naše cjelokupne igre. Sjajan je bio i motor ekipe Rok Stipčević koji je i pogodio dvije izvrsne trice, jednu nakon sjajnog okreta na početku te drugu nakon Bogdanovićeve asistencije. Domaćini se vraćaju na minus 9 (64:73) pet minuta prije kraja, a smanjenje naše prednosti uzrokovale su poneke jeftine pogreške te brzopletost u napadima. Nakon podosta indisponiranih akcija u jednoj od potpuno bezidejnih Šarić pogađa tricu od table sa istekom napada. Stižu Talijani na samo minus šest  (70:76) nakon zakucavanja Abassa iz kontre. Naravno, ne možemo mi bez potpune drame nakon što nismo znali mirno zatvoriti utakmicu. Bogdanović promašuje dva bacanja, Sacchetti pogađa, ali promašuje dodatno slobodno bacanja da bi Zubac uhvatio loptu te mirno zabio dva bacanja za pobjedu.

Iz vrlo mirne situacije ponovno smo se doveli u komplikacije, ali moramo čestitati našim igračima na vrijednoj pobjedi koju će morati potvrditi u Rumunjskoj za prolazak prvog kvalifikacijskog kruga.