Juventus do pobjede u 94.minuti, Napoli bolji od Lazia

Talijani su krenuli u novu sezonu utakmicama Chieva i Juventusa, te Lazia i Napolija.

Juventus je sa Ronaldom u napadu i Mandžukićem na klupi muku mučio protiv Chieva. Iako su poveli već u 3. minuti preko Khedire, Chievo se vratio preko Stepinskog i izjednačio rezultat. Kada je domaćin u 56. minuti poveo preko Giaccherinia na stadionu je zavladala euforija. No, domaćin si je sam zakomplicirao stvari autogolom u Bannija u 77. minuti i taj je rezultat ostao sve do samog kraja, točnije 93. minute kada je u jednoj akciji Alex Sandro poslao loptu u šesnaesterac domaćih gdje se najbolje snašao Bernardeschi i zabio za pobjedu Juventusa. Mandžukić je igrao od 64. minute.

Lazio je na Olimpicu poveo protiv Napolija golom Immobilea, a gosti su preko Milika došli do izjednačenja već do kraja poluvremena. Insigne je Napoliju u 59. minuti donio vodstvo, koje se na kraju pokazalo presudno, jer do zadnjeg zvižduka suca golova nije bilo i Napoli je upisao prvi trobod.

Chievo-Juventus 2:3(Stepinski 38, Giaccherini 56-11m/Khedira 3, Banni 77-ag, Bernardeschi 93)-Mario Mandžukić je igrao od 64. minute

Lazio-Napoli 1:2(Immobile 25/Milik 45, Insigne 59)-Milan Badelj je igrao do 68.minute za Lazio, a Marko Rog od 86. za Napoli