Levante slavio na startu Primere, remi u Kataloniji

Za otvarajući dan dugo iščekivane nove sezone španjolske La Lige bile su rezervirane dvije utakmice. Girona je dočekala novog prvoligaša Real Valladolid, dok je Betis igrao protiv Levantea.

La Liga, 1. kolo

Girona – Real Valladolid 0:0 (0:0)

Utakmica na Montilivi stadionu u Gironi nije bila pretjerano napeta. Domaćini su imali inicijativu i više udaraca ali su mreže ostale mirovati. Valladolid je tako došao do prvog boda nakon povratka u elitno društvo, a Girona će žaliti za velikom prilikom s kojom su mogli sezonu otvoriti pobjedom,

Real Betis – Levante 0:3 (0:1)

U kasnom večernjem terminu Levante je na Benito Villamarinu šokirao domaći Betis. Iako su domaćini neprestano dominirali Levante je iz prva dva udarca u okvir na utakmici došao do dva pogotka. Prvo je u 38. minuti pogodio Jason Roger da bi na 0:2 u devetoj minuti nastavka povisio Jose Luis Morales. Ovaj poraz je pravi šok za Betis nakon povijesnog šestog mjesta prošle sezone. Betis je imao i više od igre do kraja utakmice ali ih je Morales dokrajčio svojim drugim pogotkom u posljednjoj minuti utakmice.

La Liga se nastavlja sutra kada u obranu naslova kreće Barcelona domaćom utakmicom protiv Alavesa.