Liverpool ispratio West Ham s 4 komada, Saintsi i Burnley bez pogodaka

Dvije su utakmice engleske Premier lige odigrane u terminu od 14:30h.

Liverpool-West Ham 4:0

Salah 19, Mane 45+2, 53, Sturridge 88

Redsi su na svom Anfieldu dočekali Hammerse te im demonstrirali nogometnu lekciju. Od samog početka momčad Jurgena Kloppa imala je potpunu inicijativu, a nakon nekoliko odličnih prigoda stigao je i pogodak Mo Salaha na asistenciju Robertsona. Na samom kraju prvog poluvremena prednost je povećao Saido Mane nakon sjajne akcije. U nastavku Mane postiže svoj drugi pogodak, a sudci nisu vidjeli očigledno zaleđe. Liverpool potpuno kontrolira susret i ne dozvoljava West Hamu ikakve ozbiljnije prigode. Daniel Sturride ulazi s klupe te zabija gol prvim dodirom nakon nepune minute provedene u igri. Sjajna predstava Redsa na otvaranju sezone donijela im je i prvo mjesto na tablici.

Liverpool v West Ham United

Southampton-Burnely 0:0

Junaci ovog susreta su vratari Alex McCarthyJoe Hart.  Gosti su imali tri sjajne prilike u prvih sat vremena igre preko Aarona Lennona, Jeffa HendrickaJohanna Gudmundssona, čiju je šansu perfektnom reakcijom spriječio Jack Stephens. S druge strane, Elyounoussijev pokušaj s crte glavom izbija Ashley Westwood, a Hart brani udarce Stephensa i Maria LemineDanny Ings je također imao dvije sjajne prilike za Saintse, ali završilo je 0:0.

Kolo će od 17h zaključiti derbijem Arsenal i Manchester City.