Mandžo i Cristiano srušili Lazio, Milan ispustio 2:0 protiv Napolija

Juventus je na pogon našeg Mandžukića i Pjanića srušio Lazio, dok je Milan vodio 2:0 kod Napolija, ali na kraju ispustio pobjedu.

Juve je poveo preko Pjanića u 30. minuti, koji je prekrasno zabio nakon odbijanca za vodstvo Juventusa. Pobjedu je potvrdio naš Mario Mandžukić, nakon što je Cristiano Ronaldo šutirao prema golu, ali lopta je dobila čudan smjer i Mandžukić je bio na pravom mjestu u zakucao za 2:0. Odigrao je Mandžo cijeli susret, dok je Milan Badelj kod Lazia ušao u igru u 64. minuti.

Odlična utakmica odigrana je u Napulju, gdje je gostovao Milan. Gattusovi momci poveli su već u 15. minuti preko Bonaventure, da bi početkom drugog poluvremena došli do vodstva 2:0 nakon gola Calabrie. No, Milan kao da je stao do tog pogotka, a na terenu je postojala samo jedna ekipa i to domaća. Napoli je preko Zielinskog i njegova dva pogotka izjednačio na 2:2, da bi u 80. minuti Mertens doveo Napoli u vodstvo 3:2, za erupciju veselja na stadionu. Milan se do kraja nije uspio vratiti u utakmicu i tri boda ostala su u Napulju. Marko Rog i Alen Halilović ostali su na klupama svih devedeset minuta.

Juventus-Lazio 2:0 (Pjanić 30, Mandžukić 75)-Mario Mandžukić igrao svih 90 minuta, Milan Badelj ušao u 64.minuti

Napoli-Milan 3:2 (Zielinski 53,67, Mertens 80/Bonaventura 15, Calabria 49) -Marko Rog i Alen Halilović nisu ulazili u igru