Marseille kiksao, prvi nastup Ćalete-Cara

Sa današnje tri utakmice završeno je drugo kolo prvenstva Francuske.

U prvoj utakmici Strasbourg i St.Etienne su podijelili bodove. Gosti su u 18. minuti ostali sa igračem manje nakon što je isključen Subotić, a domaći su dugo prijetili i pokušavali to iskoristiti, no tek u 55. minuti Goncalves je zatresao mrežu za 1:0. Gosti su se ipak uspjeli spasiti u 88. minuti preko Gueyea i došli do izjednačenja.

U drugoj utakmici sastali su se Toulouse i Bordeaux i u jednoj zanimljivoj utakmici slavio je domaćin 2:1. Leya je zabio za 1:0 u 44. minuti, a gosti preko Kamana izjednačili u 50. minuti. Pobjedu domaćinu donio je u Dossevi u 67. minuti. Toma Bašić nije ulazio u igru za Boredeaux.

I u zadnjoj utakmici Nimes je šokirao Marseille 3:1. Bouanga je u 34. minuti ušetao lagano u šesnaesterac i zabio za 1:0. Thauvin je maestralnim lobom nakon brze kontre izjednačio za Marseille, no po istom receptu domaći su poveli. Nakon kornera Marseilla, sjevnula je munjevita kontra i Thioub je zabio za 2:1 u 62. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Ripart u 87. nakon što se otresao dvojice igrača, među njima i našeg Ćalete-Cara.

Strasbourg-St.Etienne 1:1(Goncalves 55/Gueye 88)

Tolulouse-Bordeaux 2:1(Leya 44, Dossevi 67/Kamano 50)-Toma Bašić nije ulazio u igru

Nimes-Marseille 3:1(Bouanga 34, Thioub 62, Ripart 87/Thauvin 49)-Duje Ćaleta-Car igrao cijelu utakmicu