Na otvaranju Ligue 1 Marseille je na domaćem terenu bio bolji od Toulousea, dvama golovima Dimitria Payeta, po jedan su dodali Germain i Thauvin.

Francuska, 1. kolo:

Marseille-Toulouse 4:0 (1:0)

(Payet 45-11m, 62, Germain 89, Thauvin 92)

Marseille je od početka utakmice imao potpunu dominaciju, od posjeda lopte do udaraca na gol, no nikako nisu uspjeli kapitalizirati sve to. Sve do samog kraja prvog poluvremena, kada je na jedan ubačaj domaće ekipe u šesnaesterac jedan od igrača gostiju rukom igrao prema lopti i za suca nije bilo dvojbe oko jedanaesterca. Payet je bio siguran za vodstvo 1:0.

Nastavili su domaćini u drugom poluvremenu istim pristiskom kako bi što prije riješili pitanje pobjednika. Prilike su se redale, a jednu takvu iskoristio je ponovno Payet u 62. minuti, kada je nakon kontre i nekoliko odbijanaca natrčao i pospremio loptu iza nemoćnog vratara Toulousea za povećanje vodstva na 2:0. U samom finišu utakmice Marseille je povećao vodstvo na 3:0 preko Germaina, da bi konačnih 4:0 postavio Thauvin u sudačkoj nadoknadi. Naš Duje Ćaleta-Car nije bio niti na klupi, pošto se kasn u o priključio pripremama nakon SP, ali nadamo se da će njegova faza prilagodbe proći što prije i da ga vidimo u prvih 11.