Njemačka se izvukla u posljednjim sekundama i približila osmini finala

Posljednju utakmicu desetog dana Svjetskog prvenstva u Rusiji odigrali su Njemačka i Švedska. U utakmici u kojoj su imali imperativ pobjede Nijemci su se jedva izvukli i slavili 2:1.

Njemačka – Švedska 2:1 (0:1)

(Reus 48′, Kroos 90+5’/ Toivonen 32′)

Nije počelo nimalo dobro za aktualne svjetske prvake. Nakon početne dominacije Elfa, izabranike Joachima Lowa iznenadio je i šokirao Ola Toivonen vodećim pogotkom u 32. minutiIako su Nijemci imali čak 75 posto posjeda lopte, Šveđani su u prvom poluvremenu uspjeli uputiti više udaraca u okvir, ali i pokazati sve manju ulogu posjeda lopte u modernom nogometu, razotkrivši sve slabosti Njemačke.

Nijemci su znali da više nemaju što izgubiti te su furiozno otvorili drugo poluvrijeme. To im se isplatilo odmah u 48.-oj minuti kada je Wernerovu asistenciju Reus pretvorio u izjednačujući pogodak. U drugom poluvremenu Nijemci su neuspješno pritiskali sve do 82. minute kada crveni karton dobija Boateng. Kada se činilo da je Njemačka vrlo blizu novoga kiksa, Toni Kroos pogađa iz slobodnog udarca u posljednjim sekundama utakmice.