Drugo kolo HT Prve lige na Poljudu su u večernjem terminu zatvorili Hajduk i Lokomotiva.

HT Prva liga, 2. kolo

Hajduk – Lokomotiva 1:1 (1:0)

(Jurić 44′, Krstanović 57′)

Prvo poluvrijeme obilježila je čvrsta igra bez opasnijih prigoda po vrata hajdukovog Ljubića i kolege mu Grbića na drugoj strani. Ipak, zatišje je prekinula bomba Stanka Jurića nakon koje je proključao Poljud, a Hajduk je otišao na poluvrijeme s 1:0.

Drugo poluvrijeme odlično je počelo za goste. Samo dvije minute nakon ulaska zabio je Ivan Krstanović te poravnao rezultat. Splićani su najbliže izjednačenju bili nakon udarca Tome Bašića u 90. minuti. Ipak, Lokomotiva je opet uzela bod na Poljudu.

U trećem će kolu sljedećeg vikenda Hajduk odlazi na vruće gostovanje u Rijeku, dok će Lokomotiva dočekati gradskog rivala Rudeš.