Olmo za veliko slavlje Dinama

Nogometaši Dinama u neobičajenom terminu odigrali su utakmicu trećeg pretkola protiv Astane u Kazahstanu i došli do vrijedne pobjede od 2:0.

3.pretkolo kvalifikacija za LP:

Astana-Dinamo 0:2 (0:1)

(Budimir 39, Olmo 84)

Veliku prednost ostvarila je momčad Nenada Bjelica u prvoj utakmici. Koliko su domaćini bili nemoćni govori i podatak da nisu imali niti jedan udarac u okvir gola. Dinamo je poveo nakon odlične akcije Danija Olma, koji je povukao prema golu i sjajno uposlio Maria Budimira, a ovaj je odlično zabio.

U drugom poluvremenu Budimir je ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Mario Gavranović. Upravo su Olmo i Gavranović kreirali prvu pravu priliku u drugom poluvremenu, ali čisti zicer promašio je Olmo, da bi nakon toga Gavranović ponovio isti promašaj. No, u 84. minuti sve je Olmo ispravio i postavio konačan rezultat 2:0 i Dinamo osigurao koliko toliko miran uzvrat u Zagrebu. Dinamo nikako ne bi smio prokockati ovu prednost i vrata četvrtog pretkola su otvorena.