Osijek isprašio Hajduk sa četiri komada

Na otvaranju domaćeg natjecanja u Gradskom Vrtu, Hajduk je popio četiri komada u mrežu, praktički bez ispaljenog metka.

HT Prva liga, 1.kolo

Osijek-Hajduk 4:1 (2:1)

(Henty 19, Mudražija 21, Hajradinović 65-11m, Guti 90+3/ Nižić 12)

Osječani su sramotnom Hajduku očitali lekciju iz nogometa i pokazali kako se bori za svoj klub, unatoč slabijim financijskim primanjima i ugovorima. Poslali su tako poruku ostatku lige i samom Hajduku kako za njega bodova u njihovom dvorištu nema. Hajduk je bolje otvorio utakmicu i u 12. minuti poveo nakon kornera, kada je kapetan Zoran Nižić bio najviši u skoku i zatresao mrežu. Osijek je tek tada počeo igrati i stvarati prilike, a najopasniji je bio Ezekiel Henty, koji je konstantno unosio nemir u obranu Hajduka. Jedna takva akcija dogodila se u 19. minuti kada je upravo Henty prekrasnim pogotkom škaricama izjednačio i digao publiku na noge. Osječani su tada dobili krila i vrlo brzo i poveli. Samo dvije minute kasnije složili su kontru, a nakon ubačaja Grgića na pravom mjestu bio je Robert Mudražija i zabio za 2:1. Taj je rezultat ostao sve do poluvremena i bilo je jasno da ukoliko Kopićeva družina želi do bodova, mora pod hitno nešto mijenjati. Uveo je Kopić početkom drugog poluvremena Jaira i Saida, kako bi pojačao napad, no ti to nije pomoglo Hajduku, jer prave lopte do njih nisu dolazile, a Malenica na golu Osijeka ni tada nije imao previše posla. U međuvremenu se Hajduku dogodio još jedan peh, kada je vratar Tomislav Duka zaradio ozljedu prsta zbog koje je morao napustiti igru. U 65. minuti očajni Borja Lopez, po tko zna koji puta, je pogriješio u čuvanju lopte, te nakon što ju je izgubio napravio prekršaj, a sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Miran je bio Haris Hajradinović za povećanje vodstva na 3:1. Hajduk od tada više nije postojao na terenu, a konačnih 4:1 postavio je Guti u sudačkoj nadoknadi za konačnih 4:1.

Potpuno zaslužena pobjeda Osijeka, koji je pokazao da se oporavio od poraza u četvrtak od Rangersa, a Hajduk je pokazao da je na velikim mukama. Ovo što su njegovi igrači prikazali jučer u Osijeku je ispod svakog nivoa. Ukoliko se uzmu u obzir ogromni ugovori koje imaju neki pojedinci, minimum minimuma je da im je barem dres prljav nakon utakmice. Ne može se pobjeći od dojma da bi nekolicina mlađih igrača, od kojih neki uporno ne dobivaju priliku, a dovedeni su kao mlade nade, odigrala ako ništa bar borbenije nego što su to neki pojedinci jučer pokazali. Za puno, puno, puno manje novca. Iako je ovo prva utakmica domaće lige i natjecanje je tek krenulo, početak je sezone, u međuvremenu se igra Europa, ostaje dojam da bi ovo opet mogla biti još jedna sezona lutanja. Je li konačno vrijeme da netko na Poljudu progleda i okrene novu stranicu ili ćemo već sada snove o šampionskoj sezoni ostaviti za 2020. godinu? Ostaje nam za vidjeti.