Osijek u drugom pretkolu EL

Nogometaši Osijeka pobjedom 2:1 nad Petrocubom su se plasirali u drugo pretkolo EL, gdje ih čeka Glasgow Rangers.

Početak utakmice prošao je u slavljeničkom raspoloženju. Uprava NK Osijeka prizanjem je nagradila i pozdravila člana srebrne reprezentacije i svog bivšeg igrača Domagoja Vidu. Vidu je pozdravilo oko tri tisuće gledatelja, koliko ih se skupilo na službenoj premijeri u Gradskom Vrtu.

Osječani su bolje otvorili susret i već u 16. minuti poveli preko Roberta Mudražije, koji je lijepo pogodio sa nekih dvadesetak metara. Vrlo brzo stigao je i odgovor gostiju. U 22. minuti gosti su iskoristili penal, kojeg je skrivio Stjepan Radeljić, a točan je bio Vladimir Ambros za 1:1. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Osijek je svoju terensku nadmoć i posjed lopte iskoristio u 61. minuti kada je zabio kapetan Borna Barišić za vodstvo 2:1. Asistent je bio Ezekiel Henty. Do kraja utakmice obje su momčadi imale po nekoliko prilika, no rezultat se nije mijenjao i Zekićevi momci su mogli proslaviti sa Kohortom prolazak u drugo pretkolo EL, u kojem ih očekuje dvoboj sa velikim Glasgow Rangersima.