PREMIJERKA #18: Šest utakmica-šest domaćih pobjeda, produžetak u Gorici pripao domaćinu, Drežnjak MVP

Bilo je ovo kolo domaćina, koji su slavili u svih šest dvoboja.

Domaćini su u ovom kolu bili izrazito negostoljubivi, s obzirom da gostima nisu dozvolili niti jednu pobjedu. Velika četvorka je upisala pobjede, Zadar i Split relativno lako protiv Sonik Puntamike i Furnira, dok je Cibona teže od očekivanog slavila protiv Škrljeva, samo dan nakon utakmice ABA lige. Gorica je također uz puno muke i to tek nakon produžetka došla do domaće pobjede nad Vrijednosnicama.

GORICA TEŠKOM MUKOM DO BODOVA PROTIV OSJEČANA

Ekipa Stipe Šarlije je u Gorici odigrala jednu hrabru utakmicu, koju je na kraju umalo i pobjedila. Osječani su dobro reagirali od početka i na neki način iznenadili domaću ekipu, koja je cijelo prvo poluvrijeme hvatala rezultatski priključak za gostima. Kao i u nekoliko prijašnjih utakmica, ekipa Josipa Sesara puno je bolje odigrala u drugom poluvremenu i tako stigla vodstvo gostiju pa i povela. No, ništa od toga nije bilo toliko sigurno da se osigura pobjeda pa su gosti preko Paića u posljednjim sekundama izborili produžetak. U njemu su ipak sigurnije odigrali domaći igrači, koji su sredinom produžetka pobjegli na +9 i to održali do kraja utakmice.

ŠIBENKA I PROTIV ALKARA OBRANILA BALDEKIN

Momčad Dženana Rahimića je upisala i četvrtu pobjedu u posljednjih šest utakmica, ovoga puta protiv susjeda iz Sinja. Ponovno su ključne role odigrali Amerikanac James Freeman, koji se polako promiče u prvu violinu narančastih, a i ovoga puta veliku pomoć mu je priuštio Henrik Širko i taj se dvojac očito jako dobro nadopunjuje. Šibenka je furiozno odigrala prvo poluvrijeme, pogotovo prvu četvrtinu (31 poen) i to se na kraju pokazalo kao ključan trenutak utakmice, jer gosti se, unatoč nešto boljoj igri u drugom dijelu utakmice, iz tog minusa nisu uspjeli vratiti. Momčad Damira Milačića je u nizu od čak pet poraza u nizu, dok je Šibenka ovom pobjedom zaslužila titulu momčadi kola.

ZADAR U GRADSKOM OBRAČUNU NIJE DOZVOLIO NOVO IZNENAĐENJE

Zadar je u svojoj dvorani dočekao Sonik Puntamiku, u gradskom derbiju, koji to na kraju nije bio. Domaća momčad je ovoga puta puno ozbiljnije shvatila Sonik, koji im je priuštio poraz u prvom dijelu sezone pa je utakmica od početka išla u smjeru koji je Zadar htio pa su gosti na kraju stradali sa gotovo 40 razlike.

SPLIT “ODRADIO” FURNIR SA POLA SNAGE

Ivica Skelin je odlučio odmoriti Pavla Marčinkovića i Marka Lukovića protiv Furnira, što mu se na kraju isplatilo jer su neki drugi igrači isplivali i dali obol novoj pobjedi. Furnir jučer nije imao nikakve šanse na Gripama, a posebno su raspoloženi bili Blaž Mesiček i Marin Marić, dok su dobre role odradili Sani Čampara i mladi Ivan Perasović i upravo je ta četvorka bila prevaga za uvjerljivu pobjedu.

CIBONA SE PREMIJER LIGI VRATILA POBJEDOM NAD ŠKRLJEVOM

Cibona je samo dan nakon utakmice protiv Mornara u ABA ligi ponovno stala na parkete Premijer lige, po prvi puta u ovoj godini. Prilično umorni nakon iscrpljujuće utakmice u subotu, Cibosi su na mišiće dobili Škrljevo, prije svega zahvaljujući raspoloženom i nepogrešivom Mateu Drežnjaku (8/8 šut), iako je krenuo sa klupe. Gosti se dobro držali nakon prve četvrtine (16:16), no onda se Cibona uozbiljila, proradio je Drežnjak, priključili su se Nakić i Marić u tricaškom dijelu i razlika u kvaliteti je odmah bila vidljiva.

ZABOK NA KRILIMA WORKUA DO SIGURNE POBJEDE NAD HERMESOM

Zabok je protiv Hermesa predstavio svog novog igrača, Eyassua Workua, koji je stigao iz Zadra, nakon što je tamo prije nekoliko mjeseci dobio otkaz. Upravo je on bio prevaga na terenu protiv fenjeraša Hermesa i tako pokazao, ukoliko se tu zadrži duže, da će biti važna karika momčadi Ivana Tomasa. Podršku u napadu je imao u Antoniu Črnjeviću pa je Zabok od početka utakmice kontrolirao igru i rezultat, za novu, osmu, pobjedu u sezoni.

1.James Freeman (Šibenka-Alkar)-26 poena (11/16 šut), 2 skoka, 4 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 29

2.Mate Kalajžić (Gorica-Vrijednonsice)-15 poena (4/5 šut), 3 skoka, 10 asista, 2 ukradene-valorizacija 25

3.Mateo Drežnjak (Cibona-Škrljevo)-21 poen (8/8 šut), 4 skoka, 5 asista, 4 ukradene-valorizacija 30

4.Henrik Širko (Šibenka-Alkar)-22 poena (8/16 šut), 7 skokova, 4 asista, 2 ukradene, 1 blokada-valorizacija 25

5.Marin Marić (Split-Furnir)-17 poena (7/9 šut), 8 skokova, 3 asista, 1 ukradena-valorizacija 26

1. Eyassu Worku (Zabok-Hermes)-23 poena (9/18 šut), 3 skoka, 5 asista, 3 ukradene-valorizacija 23

2.Blaž Mesiček (Split-Furnir)-20 poena (6/12 šut), 2 skoka, 9 asista, 1 ukradena-valorizacija 21

3.Antonio Črnjević (Zabok-Hermes)-18 poena (7/11 šut), 4 skoka, 3 asista, 1 blokada-valorizacija 20

4.Robert Kujundžić (Gorica-Vrijednonsice)-17 poena (7/7 šut), 5 skokova, 6 asista, 3 ukradene, 2 blokade-valorizacija 28

5.Jure Planinić (Zadar-Sonik)-19 poena (6/10 šut), 6 skokova, 1 asist, 3 ukradene-valorizacija 22

MVP KOLA: Mateo Drežnjak (Cibona-Škrljevo)-21 poen (8/8 šut), 4 skoka, 5 asista, 4 ukradene-valorizacija 30

TRENER KOLA: Dženan Rahimić (Šibenka)

MOMČAD KOLA: KK Šibenka