PREMIJERKA #22: Splitu derbi protiv Cibone, Zabok šokirao Zadar, Vrijednosnice napokon slavile, Arkim Robertson MVP

Odigrano je posljednje, 22.kolo, drugog dijela Premijer lige, a već za vikend kreće treći dio.

Derbi kola odigran je jučer u Draženovom domu, a na kraju je pobjedu uzeo Split, koji je u tri dana upisao dvije pobjede nad Cibonom. No, za rezultat kola pobrinula se ekipa Zaboka, koja je deklasirala Zadar u nedjelju usred Krešinog doma, imao je Zabok nevjerojatnih +24 u prvom dijelu. Škrljevo je upisalo važnu pobjedu u gostima kod Šibenke, dok su se Vrijednosnice konačno dočepale pobjede, bili su bolji od Sonika, za nešto lakši nastavak sezone. Alkar nije imao previše problema protiv Hermesa, kao niti Gorica protiv Furnira.

Ostale su još dvije zaostale utakmice, Cibona-Alkar te Split-Vrijednosnice, koje se igraju danas, odnosno sutra pa će onda biti poznata tablica i konačan raspored posljednjeg, trećeg kruga Premijer lige.

SPLIT SLAVIO KOD CIBONE I PRETEKAO JU NA TABLICI

Derbi kola igran je u Zagrebu, gdje je Cibona dočekala Split. Dobro su krenuli Jovanovićevi momci u susret i dok se Split tražio, pogotovo u vanjskom šutu, Cibona je kroz cijelo prvo poluvrijeme imala rezultatsku prednost, ali i kontrolu igre, iako je igrala bez Reynoldsa, za kojeg je sezona završena. No, već na početku drugog dijela Split je pokazao znakove buđenja, šut za tri poena je proradio pa je i Cibona morala podići obranu na nivo više, ne bi li ugrozila stečenu prednost. Malo po malo, Split je lomio Cibonu pa smo svjedočili i po nekoliko rezultatskih preokreta, sve do završnice, kada je Split opet, kao i u susretu ABA lige, natjerao Cibonu na greške i tako sve okrenuo na svoju stranu. I onda su prema istom receptu od nedjelje, iskusno dokrajčili Cibonu i uzeli novu pobjedu.

ZABOK ŠOKIRAO ZADAR NA VIŠNJIKU

Zabok je stigao Zadru na noge, u manje od 24 sata od utakmice protiv Partizana u ABA ligi pa je Mršić krenuo sa rezervnom petorkom i to se pokazalo kao velika greška. Zabočani su osjetili da mogu igrati protiv takvog Zadra i već na startu utakmice su poveli i svoju prednost u prvom dijelu povećavali, sve do nevjerojatnih +24 pred kraj prvog poluvremena. Kada su u Zadru vidjeli da je vrag odnio šalu, u igru su ubačeni prvotimci pa se Zadar vratio u utakmicu, no niti oni nisu mogli previše napraviti protiv odlično raspoloženih igrača Zaboka.

GORICA LAKO PROTIV FURNIRA

Gorica je bila favorit protiv Funira i trebalo je to potvrditi, iako su u međuvremenu ostali bez Maja Kovačevića koji je napustio klub, ali i Lovre Mazalina koji je trenutno ozlijeđen. I takvi su kontrolirali igru protiv Furnira, koji se uspio u drugom poluvremenu primaknuti na samo -1, ali Sesarovi momci nisu dozvolili nikakvo opuštanje u završnici utakmice pa su odradili posao do kraja susreta na najbolji mogući način i vratili se pobjedama.

NAKON OSAM SUŠNIH KOLA, VRIJEDNOSNICE SU DOŠLE DO POBJEDE

Osječani su konačno došli do pobjede. Nakon osam kola u kojima su terene napuštali pognutih glava, igrači Stipe Šarlije odigrali su odličnu utakmicu i pobjedili Sonik Puntamiku na svom terenu. Koliko toliko izjednačeno prvo poluvrijeme, u drugom se pretvorilo u sigurnu igru domaće momčadi, koja je bila prilično precizna u šutu, a predvodio ju je odlični kapetan Robert Kujundžić, koji je bio najzaslužniji za prvu pobjedu u ovoj godini. Osječani su svoje vodstvo sa početka drugog dijela sačuvali do kraja utakmice i mirno ju priveli kraju, za malo lijepih vijesti u njihovoj svlačionici.

ŠKRLJEVO SIGURNOM PLOVIDBOM KROZ BALDEKIN

Zanimljivu utakmicu odigrali su Šibenka i Škrljevo, a pobjedu su na kraju uzeli gosti, potpuno zasluženo. Imali su vodstvo gotovo cijelu utakmicu, a iako je domaćin sustigao iz minusa, pa čak i poveo sredinom posljednje četvrtine, gosti su ponovno okrenuli vodu na svoj mlin i na kraju došli do pobjede. Predvodili su ih nepogriješivi Arkim Robertson te Fran Pilepić.

ECHOLS I VARANCE ODVELI ALKAR DO UVJERLJIVE POBJEDE NAD HERMESOM

Hermes je u Sinju imao vodstvo tek u prvoj četvrtini, no Alkar je serijom 15:2 postavio stvari na mjesto na kojem one realno i trebaju biti. Predvođeni raspoloženim Ivanom Vučićem, Hasanom Varenceom i Nabom Echolsom, Sinjani su do kraja utakmice kontrolirali rezultat i igru te nisu dozvolili gostima nikakav rezultatski povratak i na kraju pobjedom pobjegli upravo Hermesu na tri pobjede viška.

1.Naba Echols (Alkar-Hermes)-17 poena (7/11 šut), 9 skokova, 10 asista, 2 ukradene-valorizacija 32

2.Antonio Črnjević (Zadar-Zabok)-21 poen (7/12 šut), 6 skokova, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 23

3.Robert Kujundžić (Vros-Sonik)-29 poena (9/15 šut), 4 skoka, 2 asista, 3 ukradene-valorizacija 29

4.Hasan Varence (Alkar-Hermes)-11 poena (4/5 šut), 17 skokova, 4 asista, 1 ukradena, 3 blokade-val 33

5.Arkim Robertson (Šibenka-Škrljevo)-29 poena (13/13), 5 skokova-valorizacija 30

1.Karlo Uljarević (Gorica-Furnir)-14 poena (4/6 šut), 2 skoka, 3 asista, 1 ukradena-valorizacija 18

2.Fran Pilepić (Šibenka-Škrljevo)-20 poena (5/11 šut), 3 skoka, 8 asista, 1 ukradena-valorizacija 24

3.Luka Babić (Cibona-Split)-14 poena (5/11 šut), 6 skokova, 2 asista, 1 ukradena-valorizacija 17

4.Henrik Širko (Šibenka-Škrljevo)-24 poena (8/11 šut), 9 skokova, 3 asista, 1 ukradena-valorizacija 33

5.Pavao Paić (Vros-Sonik)-19 poena (7/10 šut), 6 skokova, 2 asista, 1 ukradena-valorizacija 23

MVP KOLA: Arkim Robertson (Šibenka-Škrljevo)-29 poena (13/13), 5 skokova-valorizacija 30

TRENER KOLA: Mile Karakaš (Split)

MOMČAD KOLA: KK Zabok