PREMIJERKA #28: Cibona u derbiju bolja od Gorice, Brokerima treća pobjeda u nizu, Alkar bolji od Šibenke, Isabell Tramaine MVP

Kolo koje je odigrano preko tjedna nije donijelo previše iznenađujućih rezultata.

Derbi kola igran je u Draženovom domu, gdje je Cibona dočekala Goricu. Sesarova momčad je puno bolje otvorila utakmicu, postavila se čvrsto i pokazala veliku želju da skine velik skalp. Cibona se dugo tražila, čak i većim dijelom utakmice ganjala prednost Gorice, a onda je u posljednjoj četvrtini momčad Vladimira Jovanovića pronašla svoj ritam. Vodu na Cibonin mlin malo je vjerojatno i natjeralo isključenje Josipa Sesara i Gorica je u posljednjim minutama pala i propustila priliku dobiti utakmicu. Cibona je dobila posljednju dionicu sa 13 razlike. Zadar se bez većih problema obračunao sa Škrljevom, koje je na Višnjik stiglo nekompletno pa se to osjetilo već na startu utakmice, koja se na kraju pretvorila u jednosmjernu ulicu.

Vrijednosnice su došle do treće pobjede u nizu, ovoga puta savladali su fenjeraša Hermes u jednoj zanimljivoj utakmici, punoj oscilacija sa obje strane. Ipak, u završnici utakmice gosti iz Osijeka bili su koncentriraniji i smireniji pa su uhvatili još jednu važnu pobjedu i sada i definitivno pobjegli daleko od 11. mjesta. Alkar je također stigao do važne pobjede, kako bi držao korak sa Vrijednosnicama. Ovoga puta u Sinju je pala ekipa Šibenke. Sinjani su držali dobar ritam od početka, imali sigurno vodstvo, a gosti su u posljednjoj četvrtini tek malo zaprijetili, što može sugerirati konačan rezultat (87:83), došli na -3 u posljednjoj minuti, ali obrana nije najbolje funkcionirala u Sinju i domaćin je samo potvrdio pobjedu.

Furnir se također dočepao važne pobjede protiv Zaboka, koji je odlično krenuo u utakmicu (12:26), ali onda su u drugoj četvrtini gotovo pa nestali sa terena. Motivirani domaćin to je iskoristio i na ulasku u drugo poluvrijeme pa su na kraju treće domaći imali +8, a to su malo podebljali u posljednjoj četvrtini, u nekim trenucima i na +10, a onda u posljendjoj minuti gotovo sve prosuli. Zabok je stigao na 77:75, imao napad za produžetak ili vodstvo, no Jambrović je pogrešno dodao, a najbolji igrač utakmice, Isabell iz slobodnih bacanja potvrdio domaću pobjedu.

1.Isabell Tramaine (Furnir-Zabok)-28 poena (11/16 šut), 5 skokova, 7 asista, 2 ukradene-valorizacija 32

2.Lovro Gnjidić (Cibona-Gorica)-14 poena (5/7 šut), 5 skokova, 6 asista, 1 ukradena-valorizacija 22

3.Kodi Justice (Zadar-Škrljevo)-24 poena (7/7 šut), 2 skoka, 2 asista, 3 ukradene, 1 blokada-valorizacija 29

4.Robert Kujundžić (Hermes-Vros)-27 poena (9/18 šut), 5 skokova, 3 asista, 3 ukradene-valorizacija 28

5.Pavao Paić (Hermes-Vros)-19 poena (7/10 šut), 8 skokova, 1 asist, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 24

1.Naba Echols (Alkar-Šibenka)-23 poena (8/14 šut), 6 asista, 1 ukradena-valorizacija 22

2.Antonio Jordano (Zadar-Škrljevo)-23 poena (8/9 šut), 5 skokova, 1 asist, 1 ukradena-valorizacija 28

3.Petar Marić (Furnir-Zabok)-24 poena (9/11 šut), 1 skok, 5 asista, 2 ukradene-valorizacija 28