PRVAŠIĆI #12: Cedevita pobjegla pratnji, Mimica sa zvukom sirene srušio Dinamo, Jazine preskočile Bosco, Filip Tončinić MVP

Prvoligaši su zakoračili u drugi dio sezone sa pet utakmica, dok bilježimo i još jednu novu odgodu.

Prvoligaši su ušli u drugi dio sezone, 12.kolom, iako je i u njemu bila jedna odgođena utakmica, ona Pule i Samobora. Od utakmica koje su se igrale svakako jedno od iznenađenja je poraz Bosca na domaćem terenu od Jazina. Cedevita Junior je kod Sesveta došla do 12 uzastopne pobjede, uz prilično dobar otpor igrača Sesveta, no to im neće biti prevelika utjeha za deseti poraz u sezoni. Ribola Kaštela je torpedirala Zapruđe sa tricama i kući se vratila sa dva boda u džepu, dok je Omiš na domaćem terenu u finišu utakmice slomio Dinamo Zagreb. Kvarner je u posljednjoj utakmici kola iznenađujuće visoko porazio Dubrovnik, koji je jednostavno nestao sa terena u posljednjoj četvrtini.

CEDEVITA TEŠKO KROZ SESVETE DO 12 POBJEDE U SEZONI

Igrači Marka Trninića su teže od očekivanog došli do svoje 12 uzastopne pobjede u sezoni i to protiv Sesveta. Domaćin je čak i imao vodstvo na poluvremenu, no onda su igrači Cedevite puno bolje otvorili drugo poluvrijeme i početkom posljednje četvrtine prelomili utakmicu, otišli na desetak poena viška i sačuvali to do kraja utakmice.

RIBOLA TRICAMA DO POBJEDE NAD ZAPRUĐEM

Gosti iz Kaštela su na ovoj utakmici bili posebno raspoloženi u šutu za tri poena. Pogotovo u drugom dijelu utakmice, kada su slomili domaćina, koji je na poluvremenu za njima zaostao samo 3 poena, no u nastavku jednostvno nije bilo odgovora na preciznost gostiju. Iako je zaostatak na kraju treće četvrtine za njih bio desetak poena, sve je to još dodatno naraslo sa nekoliko novih trica gostiju, koji su si tako osigurali razliku, koju Zapruđe više nije uspjelo stići.

BULJAN U POSLJEDNJIM SEKUNDAMA SRUŠIO BOSCO

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Bosco i Jazine u Trnskom. Bio je to susret mladosti i iskustva, a na kraju je ta mladost slavila, košem Tomislava Mihaela Buljana u posljednjim sekundama. Već je prva četvrtina pokazala da će ovo biti tvrda i neizvjesna utakmica, a gosti iz Zadra su uspjeli do kraja poluvremena doći do vodstva. Ono je pak, u trećoj četvrtini potpuno nestalo, s obzirom na odličnu četvrtinu momčadi Jakše Vulića. Nakon nekoliko izmjena vodstava u posljednjoj četvrtini, Bosco je imao +2 minutu prije kraja, no prvo je Filip Vujičić pogodio dva bacanja, a onda Buljan tricom doveo Jazine u vodstvo 84:87. Uzvratio je istom mjerom Luka Krajinović za egal 87:87, a onda 5 sekundi prije kraja u junaka se opet pretvorio Buljan, dvicom za veliko slavlje svoje momčadi.

MIMICA TRICOM U POSLJEDNJOJ SEKUNDI SRUŠIO DINAMO

Mini derbi je odigran u Omišu, gdje je probuđena momčad Ivice Bajaja dočekala Dinamo. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena (41:41), gosti su u trećoj četvrtini odigrali odlično u obrani, dozvolili domaćinu samo 11 poena i imali lijepu priliku u posljednjih deset minuta doći do pobjede. No, to se ipak nije dogodilo. Nešto manje od tri minute do kraja imali su gosti +7 (64:71), a onda se razbudio Ivan Mimica i sa šest vezanih poena, uz pomoć dvice Nenada Delića, doveo rezultat u egal (72:72). Gosti su promašili prvu priliku za pobjedu, neprecizan je bio Ivan Nakić-Vojnović, točnije blokirao ga je Dino Šipić, a onda je Mimica uzeo stvar u svoje ruke i tricom u posljednjoj sekundi donio veliko slavlje svojoj momčadi.

KVARNER “POMEO” DUBROVNIK U POSLJEDNJOJ ČETVRTINI

Dubrovnik se u Rijeci dobro držao gotovo trideset minuta, a onda je pukao u posljednjoj četvrtini. Zabila je domaća momčad u tih deset minuta čak 29 poena, primila samo 10 i tako došla do važne pobjede na startu drugog dijela sezone. Utakmicu su obilježili centri obje ekipe, kod Kvarnera je briljirao Filip Tončinić, dok je kod gostiju najviše pokazao Domagoj Vrkić, koji nije u finišu utakmice imao pomoć suigrača.

1.Filip Paponja (Bosco-Jazine)-18 poena (6/9 šut), 4 skoka, 11 asista, 4 ukradene-valorizacija 31

2.Ivan Mimica (Omiš-Dinamo)-30 poena (10/15 šut), 1 skok, 2 asista, 1 ukradena-valorizacija 22

3.Lovre Tvrdić (Zapruđe-Ribola)-21 poen (8/15 šut), 9 skokova, 3 asista, 3 ukradene-valorizacija 28

4.Domagoj Vrkić (Kvarner-Dubrovnik)-28 poena (10/13), 8 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 35

5.Filip Tončinić (Kvarner-Dubrovnik)-25 poena (11/17 šut), 10 skokova, 3 asista, 2 ukradene, 2 blokade-valorizacija 32

1.Petar Babić (Bosco-Jazine)-15 poena (6/9 šut), 3 skoka, 7 asista, 4 ukradene-valorizacija 25

2. Luka Katura (Bosco-Jazine)-21 poen (7/13 šut), 7 skokova, 6 asista, 1 ukradena-valorizacija 28

3. Siniša Štemberger (Kvarner-Dubrovnik)-10 poena (1/7 šut), 6 skokova, 8 asista, 5 ukradenih-valorizacija 21

4. Tomislav Mihael Buljan (Bosco-Jazine)-15 poena (6/13 šut), 7 skokova, 3 asista, 2 ukradene, 1 blokada-valorizacija 18

5. Dario Papak (Sesvete-Cedevita)-29 poena (10/16 šut), 10 skokova, 2 asista, 1 blokada-valorizacija 30

MVP KOLA: Filip Tončinić (KK Kvarner)-25 poena (11/17 šut), 10 skokova, 3 asista, 2 ukradene, 2 blokade-valorizacija 32

TRENER KOLA: Marko Selin (Jazine)

MOMČAD KOLA: KK Jazine Arbanasi