PRVAŠIĆI #13: Boscu derbi kola protiv Dinama, Omišu novi triler, probudilo se Zapruđe, Hrvoje Puljko MVP

Slavimo još jedno kolo prvoligaša, odigrano je svih šest utakmica.

Prvoligaši su odigrali još jedno kompletno kolo, a s obzirom na sve prijašnje i sadašnje okolnosti, ovo je za jedno malo slavlje, koliko god čudno zvučalo.

“Cibona” je bila poprište derbija kola u kojem su se sastali Dinamo i Bosco, a prilično nadmoćno i uvjerljivo slavila je momčad Jakše Vulića. Omiš je “uzeo” još jedan triler, ovoga puta u Samoboru, nakon što je pet sekundi prije kraja Mateo Zonjić stavio tri slobodna bacanja. Ribola je na domaćem terenu bila uvjerljiva protiv Pule za svoju osmu pobjedu, dok je Cedevita stigla do nove pobjede u susretu protiv Kvarnera. Zapruđe se konačno probudilo i upisalo uvjerljivo slavlje kod Sesveta, dok su Jazine iščupale pobjedu protiv Dubrovnika u samoj završinici utakmice.

BOSCO SA 15 TRICA POTOPIO DINAMO ZAGREB

Jakša Vulić je probudio svoje momke u najboljem trenutku, u derbi utakmici protiv Dinama. Očekivao se puno jači otpor domaćina, koji je već na poluvremenu zaostajao 11 poena razlike, no prilično loša napadačka riješenja u posljednjoj četvrtini i samo 10 postignutih poena, su ih pogurali do poraza. Bosco je ubacio čak 15 trica na utakmici, a gotovo polovicu je postigao junak kola, Hrvoje Puljko, njih 7.

OMIŠ U NOVOM TRILERU DO POBJEDE U ZAVRŠNICI UTAKMICE U SAMOBORU

Nakon što su prošlo kolo, košem Ivana Mimice u posljednjim sekundama srušili Dinamo, igrači Omiša na sličan su način došli do bodova u Samoboru. Nakon prilično izjednačene igre kroz cijelu utakmicu, domaća se momčad malo odvojila u posljednjim minutama, nakon trice Daria Kuzmanovića i vodstva 74:71 (1:55 do kraja utakmice). Uslijedilo je jedno pogođeno bacanje Roka Gizdavčića za goste pa nekoliko neiskorištenih napada obje ekipe, da bi tri sekunde prije kraja Mateo Zonjić za goste izborio prekršaj na šutu za tri poena, ubacio sva tri bacanja i doveo Omiš u vodstvo 74:75. Nakon time-outa, Antonio Kraljić je imao šut za pobjedu, no nije pogodio i bodovi su otišli u Omiš. Treća je ovo njihova pobjeda u nizu.

JAZINE U FINIŠU UTAKMICE SLOMILE DUBROVNIK

Jazine su novom pobjedom, nad Dubrovnikom, stigle do 2.mjesta na tablici. Utakmica do početka posljednje četvtine nije nagovještavala puno poena, no onda su strijelci proradili, no niti jedna ekipa nije uspjevala u tom periodu otići na veću razliku, koja bi joj jamčila riješenje pitanja pobjednika. Ipak, u završnici utakmice, kod Jazina se probudio Filip Vujičića, koji je svojoj momčadi osigurao šest uzastopnih poena, gosti se tu nisu najbolje snašli i pobjeda je ostala u Zadru.

RIBOLA BEZ VEĆIH PROBLEMA DO POBJEDE NAD PULOM

Momčad Damira Rančića je stigla do svoje osme pobjede u sezoni, uvjerljivim slavljem. Nakon izjednačene prve četvrtine, u slijedeće dvije domaćin je zabio čak 50 poena, gosti samo 20 i to je bilo to.

CEDEVITA SIGURNA PROTIV KVARNERA

Riječani su pružili odličan otpor neporaženoj Cedeviti, za koju nisu nastupili Sven Smajlagić i Fran Jacović. Gosti su tricama kroz cijelu utakmicu održavali sami sebe na životu, imali su čak i vodstvo u jednom trenutku prvog poluvremena. Ipak, Cedevita je već po tko zna koji put utakmicu riješila u drugom poluvremenu. Na kraju treće imali su +12, to još malo i povećali u posljednjoj četvrtini, a gosti su do kraja susreta uspjeli tek smanjiti zaostatak, za častan poraz.

POJAČANO ZAPRUĐE UVJERLJIVO PROTIV SESVETA

Sesvete i Zapruđe su odigrali susjedski “derbi”, u kojem je momčad Siniše Mesića na kraju upisala uvjerljivu pobjedu. Pojačani bivšim “Analitičarom” Brunom Perićem, gosti su već na početku utakmice postavili visok ritam, pogotovo u napadačkom dijelu i tako nastavili do kraja poluvremena i stekli ogromnu prednost od čak 21 razlike. Sesvete su u trećoj četvrtini pružile nešto bolju igru na obje strane terena, no onda su u posljednjoj četvrtini potpuno “zablokirali”, postigli samo 8 poena i upisali poraz od 26 razlike.

1.Ivan Rašetina (Ribola-Pula)-21 poen (6/15 šut), 13 skokova, 1 asist-valorizacija 25

2.Luka Katura (Dinamo-Bosco)-16 poena (5/8 šut), 7 skokova, 5 asista, 1 ukradena-valorizacija 21

3.Josip Škara (Sesvete-Zapruđe)-12 poena (5/6 šut), 8 skokova, 10 asista, 1 blokada-valorizacija 27

4.Hrvoje Puljko (Dinamo-Bosco)-25 poena (9/16 šut), 5 skokova, 2 asista, 2 ukradene, 1 blokada-valorizacija 27

5.Matej Bošnjak (Cedevita-Kvarner)-17 poena (7/11 šut), 10 skokova, 2 asista, 2 ukradene, 1 blokada-valorizacija 25