PRVAŠIĆI #14: Cedevita na +47, Riboli slavlje u lokalnom derbiju, Bosco siguran, Petar Babić MVP

Izuzetno zanimljivo kolo odigrali su prvoligaši ovog vikenda.

Od šest odigranih utakmica, domaćini su opet ostali prilično “kratkih rukava”, s obzirom da su uspjeli slaviti u samo dvije utakmice, dok su gosti sa njih četiri odnosili puni plijen.

CEDEVITA ZAMRZNULA ZAPRUĐE NA -47

Zapruđe je dočekalo najbolju momčad lige u dobrom tonu, nakon što su slavili prošlo kolo uvjerljivo kod Sesveta pa se i očekivao puno jači otpor protiv Cedevite Junior. No, ništa od toga se nije dogodilo. Cedevita je bila nadmoćna u svim poljima, imala je već na poluvremenu +17, što se u drugom dijelu još više povećalo, a posebno u posljednjoj četvrtini u kojoj su dozvolili domaćinu samo 6 poena i tako upisali neočekivano uvjerljivu pobjedu.

SUSJEDSKI DERBI U OMIŠU PRIPAO RIBOLI

Omiš se također nadao nastavku pozitivnog niza na domaćem terenu, iako je u goste stigla ekipa Ribole, koja je u također u posljednjih nekoliko susreta pružila dobru igru. Domaćin je igrao bez Ivana Mimice i to se na kraju pokazalo kao ključ poraza, iako su njegovi suigrači nakon prve dionice imali +7, no sve ostalo prošlo je u znaku raspoloženih gostiju. Prvo su došli do preokreta do kraja prvog poluvremena, a onda u drugom dijelu preuzeli kontrolu igre i rezultata. Posebno su gosti bili raspoloženi u šutu za tri poena (14 trica) i taj im je segment igre donio gostujuću pobjedu. Posebno je bio raspoložen Ivan Svalina sa 25 poena (5/7 trice).

BOSCO SE PRVO MUČIO PA POTVRDIO ULOGU FAVORITA PROTIV SAMOBORA

Samobor je odlično otvorio utakmicu u Trnskom protiv Bosca, imao vodstvo nakon prvih deset minuta 20:25, ali domaćin je do poluvremena stigao iz minusa do vodstva i nešto lagodnije situacije pred drugo poluvrijeme. U drugom poluvremenu iskusni dvojac Babić-Katura je diktirao tempo i Bosco je držao svoje vodstvo bez previše problema i na kraju došao do nove pobjede u sezoni, koja ga je sada smjestila na 4.mjestu. Inspiriran je bio Petar Babić, koji je i zaslužio titulu najkorisnijeg igrača ovog kola (22 poena).

SESVETE ISPUSTILE PREDNOST U PULI U POSLJEDNJOJ MINUTI

Sesvećani su vrlo lako mogli doći do bodova u Puli. Iako je domaćin imao +8 nakon deset minuta, Papak i društvo su bolje reagirali u obrani u drugoj četvrtini pa je Pula imala samo +3 na poluvremenu. U trećoj četvrtini su napadi bili malo na spavanju, no utakmica je i dalje imala predznak neizvjesne. Domaćin je tražio put do pobjede, kao i gosti, koji su u posljednjoj četvrtini došli čak nii do vodstva tri minute prije kraja (76:81). Ipak, dva najbolja pojedinca Pule, Bilalović i Wardlow su odigrali simultanke u posljednjim minutama i tako svojoj momčadi priuštili tek četvrtu pobjedu u sezoni. Svakako treba izdvojiti učinak Daria Papka kod Sesveta, koji je uz 27 poena imao nevjerojatna 22 skoka. Svaka čast!

DINAMO NAKON PRODUŽETKA SLAVIO U DUBROVNIKU

Dubrovnik nikako da uđe u pozitivan niz ove sezone, niti da uhvati nekakvu konstantu. S obzirom na ambicije i roster, ovo su i dalje jako, jako slabi rezultati za momčad sa Juga Hrvatske. Početak utakmice je naslućivao da Dinamo nema šanse, imali su domaćini +15 i lijepu priliku za bijeg na razliku koja bi im već možda do poluvremena omogućila lakši drugi dio. No, gosti su slijedeće tri četvrtine uspostavili ravnotežu, nametnuli neki svoj ritam i diktirali tempo, koji im je na kraju pomogao da izbore produžetak. U dodatnih pet minuta, pokazali su više koncentracije i mirnoće i došli do važne pobjede. Dubrovniku je ovo deveti poraz, dok je Dinamo učvrstio treće mjesto, desetom pobjedom u sezoni.

JAZINE USPJEŠNO PREPLIVALE KVARNER

Kvarner se nadao da će na krilima iskusnog dvojca Štemberger-Tončinić doći do pobjede protiv mlade momčadi Jazina. Ipak, od tog dvojca, samo je Tončinić bio na nivou dobar dio utakmice, točnije prvu četvrtinu (16:14). Gosti iz Zadra su preuzeli konce igre u drugoj četvrtini, razgoropadili se u napadu i malo po malo stjecali potrebu razliku za pobjedu. U Rijeci im je na ruku i išao očajan šut Štembergera za tri poena (0/11) i tu Kvarner može tražiti razloge poraza, iako se gostima mora priznati da su cijelo drugo poluvrijeme kontrolirali i igru i rezultati i na kraju došli do zaslužene pobjede. Zanimljivo da Jazine imaju bolji omjer u gostima (6/1), nego kod kuće (4/3), tako da će sve ekipe u nastavku prvenstva koje ih budu ugostile morati pripaziti na taj detalj.