PRVAŠIĆI #16: Omišani prvi porazili Cedevitu, produžeci u Zadru i Dubrovniku, Puli važni bodovi, Ante Krapić MVP

Još jedno izuzetno zanimljivo i uzbudljivo kolo je iza prvoligaša.

Kolo je definitivno obilježio prvi poraz Cedevite u sezoni, koji se eto dogodio tek u 16.kolu. Doslovno su prosuli bodove momci Marka Trninića u Omišu, s obzirom da su dvije minute prije kraja imali +6, no domaćin se potrudio da u “Ribnjaku” padne još jedna velika momčad. Bosco nije imao previše problema protiv Sesveta, kao ni Dinamo u Rijeci protiv Kvarnera. Kolo je donijelo i dva produžetka, u Dubrovniku je bodove u dodatnih pet minuta uzela Ribola, dok su Jazine po istom receptu, u produžetku, slavila protiv Samobora. Do bodova se dokopala i Pula, domaćim slavljem protiv Zapruđa u prilično efikasnoj utakmici.

OMIŠ ISPIO CEDEVITU U POSLJEDNJIM SEKUNDAMA UTAKMICE

Cedevita je gostovala u Omišu i držala kontrolu igre i rezultata gotovo cijelu utakmicu. Imali su momci Marka Trninića +6, dvije minute prije kraja, no to nisu znali sačuvati. Domaćin se prvo vratio tricom Marina Jeličića, Cedevita svoj napad promašila, a nakon promašene trice Roka Gizdavčića, napadački skok je uhvatio Nenad Delić i smanjio rezultat na 79:80. Cedevita ponovno tada nije iskoristila novu priliku, šut je promašio Emir Šabić, a na drugoj strani i tricu Ivan Mimica, no ponovno je napadački skok uhvatio Delić i poentirao za vodstvo Omiša 81:80. Imala je Cedevita priliku u posljednjem napadu, no Fran Jacović je promašio šut i pobjeda je ostala u Omišu. Statistički gledano, Omiš je nadskakao Cedevitu uvjerljivo, s obzirom da su imali ukupno 51 skok (Cedevita 38), od čega čak 20 napadačkih i u tom segmentu je možda i ležao ključ poraza gostiju, jer je domaća momčad većinu tih skokova kaznila sa poenima. Prednjačili su Delić i Denis Srzić, obojica sa po 14 skokova, od toga svaki po 5 napadačkih, dok je treći dvocifreni u toj rubirici bio i Dino Šipić sa 10 skokova.

JAZINAMA PETA POBJEDA U NIZU

Marko Selin na klupi Jazina nastavlja sa odličnim igrama u drugom dijelu sezone. Petu pobjedu u nizu Jazine su ostvarile na domaćem terenu protiv Samobora, a utakmica je otišla u produžetak. Nakon nekoliko izmjena vodstava, produžetak je izborila gostujuća ekipa, preko Marka Montane, koji je zabio jedno od dva slobodna bacanja i izjednačio rezultat, no Samobor je nakon toga dobio neočekivan poklon kada je Filip Paponja pogrešno dodao loptu, a Dino Bistrović promašio tricu za eventualnu pobjedu. U produžetku se bolje snašla domaća momčad, koja je u jednom trenutku imala +6, no i to je Samobor uspio “uhvatiti” preko raspoloženog Luke Babića, koji je 30 sekundi prije kraja smanjio na 96:95. Marko Šarac je tada za domaćine ubacio dva bacanja, a Samobor dobio priliku u posljednjem napadu, iz kojeg prvo poene nije uspio zabiti Kristijan Validžić, a nakon skoka u napadu niti Babić i pobjeda je ostala u Zadru.

BOSCO STOTKOM PREKO SESVETA

Bosco nije imao previše problema protiv Sesveta.Imali su momci Jakše Vulića +9 na poluvremenu, a onda to se poduplali u trećoj četvrtini i dokrajčili domaćina u posljednjoj četvrtini i tako uhvatili petu pobjedu u gostima ove sezone. Prilično raspoložen je bio Ante Krapić kod Bosca, a svojim je učinkom zaslužio titulu najkorisnijeg igrača ovog kola.

DINAMO SIGURAN U RIJECI PROTIV POJAČANOG KVARNERA

Dinamo je uzeo bodove u Rijeci i opravdao ulogu favorita. Igrali su momci Milana Ličine dobro u prvom poluvremenu, stekli prednost od 12 poena, a domaćin je razloge tolikog zaostatka mogao tražiti i u neraspoloženom Siniši Štembergeru, koji je šutirao 1/11 na ovoj utakmici. Riječani su nakon odlaska Filipa Tončinića rupu pod koševima popunili iskusnim Jasminom Perkovićem, no niti on im nije pomogao protiv Dinama. Gosti su u svojim redovima imali šuterski raspoloženog Tina Bušića, koji je ubacio 22 poena, od čega 6 trica iz 8 pokušaja. Dinamo je ključnu prednost napravio u trećoj četvrtini, u kojoj su pobjegli na 19 razlike i tako riješili pitanje pobjednika.

RIBOLA U PRODUŽECIMA BOLJA OD DUBROVNIKA

Dubrovčani su ponovno u završnici ostali kratkih rukava, ovoga puta protiv Ribole. Ponovno su odlično krenuli, imali +10 nakon prve četvrtine, a onda u drugoj otvorili vrata svoje obrane i dopustili gostima čak 30 poena i sebe doveli u minus od 4 poena. Gosti su to još malo podebljali u trećoj, ali domaćin se u posljednjoj četvrtini vratio te preko Nikole Došena 15 sekundi prije kraja izborio produžetak. U njemu su prikazali očajnu igru sa samo 4 postignuta koša, a gosti preko raspoloženog Viktora Šarića i Tonija Biočića nanizali 15 poena te stigli do pobjede.

PULA PREKO ZAPRUĐA DO PETE POBJEDE I SPASONOSNIH BODOVA

Pula i Zapruđe su odigrali efikasnu utakmicu, a bodovima se na kraju osladila momčad Sandra Nicevića. Nakon neizvjesne prve četvrtine (22:23), domaća je momčad drugu četvrtinu dobila sa deset poena razlike i počela pokazivati znakove koji su upućivali da bi mogli doći do pobjede. Ipak, drugo je poluvrijeme ponudilo neizvjesnu igru, gosti su se razbudili i malo po malo smanjivali zaostatak, da bi u minutu prije kraja došli na -7. Preko Josipa Škare i Doriana Jeleneka uspjeli su doći na samo -2 (95:93), 14 sekundi prije kraja. Ipak, u završnici je domaćin preciznim izvođenjem slobodnih bacanja osigurao pobjedu.