PRVAŠIĆI #17: Cedeviti i Riboli dva derbija, Kvarner zakomplicirao donji dom, Filip Šimović MVP

Kako smo i najavljivali, odigrano je vrlo zanimljivo kolo među prvoligašima.

Odigrana su dva derbija kola, koja su dala možda i neke konkretne odgovore kada je u pitanju vrh tablice. Cedevita je košem Mateja Bošnjaka slavila u derbiju protiv Bosca, koji se ovim porazom udaljio još jedan korak od play-off pozicije. Drugi derbi odigran na Sokolani, između Ribole i Jazina, na kraju je pripao domaćinu koji je tako preuzeo drugo mjesto i vjerojatno si zacementirao doigravanje ove sezone. Četvrti klub koji hvata play-off, Dinamo Zagreb, je rutinski odradio gostovanje u Samoboru i nastavio niz pozitivnih rezultata, dok je Omiš uhvatio gostujuću pobjedu kod Zapruđa i tako nastavio sa pobjedničkim nizom. Pula je posve neočekivano i prilično uvjerljivo prosula bodove kod kuće protiv Kvarnera i tako si dodatno zakomplicirala opstanak u ligi, a Dubrovnik je lako prošao kroz Sesvete i učvrstio se u sredini tablice.

MATEJ BOŠNJAK U POSLJEDNJOJ SEKUNDI UDALJIO BOSCO OD PLAY-OFFA

Zanimljivu i izjednačenu utakmicu odigrali su Cedevita i Bosco, a pobjedika je u posljednjoj sekundi odlučio Matej Bošnjak, kada je upućeni šut ka košu popravio i donio Cedeviti veliko slavlje. Bosco si je ovim porazom dodatno zakomplicirao borbu za play-off, s obzirom da sada zaostaju dvije pobjede za momčadima ispred sebe. Utakmica je inače prošla u neizvjesnom nadmetanju, ni jedna se ekipa nije značajnije odvajala rezultatski, a i jedni i drugi u svojim su redovima imali petoricu ili šestoricu igrača sa dvoznamenkastim brojem poena.

RIBOLA POBJEDOM PRESKOČILA JAZINE I ZASJELA NA 2. MJESTO

Direktna borba za 2. mjesto na tablici, između Ribole i Jazina, je pripala momčadi Damira Rančića i to preokretom u posljednjim minutama. Prvi dio utakmice pripao je domaćinu, koji je kontrolirao rezultat i igru, no u drugom poluvremenu su se stvari okrenule. Gosti su puno bolje reagirali već na ulasku u drugo poluvrijeme, stigli zaostatak pa čak i poveli. U posljednjoj četvrtini, točnije u 35.minuti su imali +6 (63:69) i veliku prilik za pobjedu, no domaćin je fantastičnom serijom 15:0 došao do preokreta, ostavio goste bez koša više od pet minuta i upisao važnu pobjedu, vrijednu drugog mjesta na tablici.

DUBROVNIK SE PROŠETAO KROZ SESVETE

Dubrovčani su konačno pokazali jednu kvalitetnu igru, kroz cijelu utakmicu pa su se na relativno lak način domogli pobjede u Sesvetama. Imali su u svojim redovima raspoloženog Filipa Šimovića, koji je bio iznimno šuterski raspoložen, dok je Ivan Vodopija već standardno skupljao skokova. Domagoj Vrkić i Mateo Vidović su se pridružili u napadu i ta je četvorka bila prevaga na terenu.

KVARNER U DRUGOM POLUVREMENU POTOPIO PULU

Pula i Kvarner su odigrali susjeski derbi, koji je već u najavi susreta dao naslutiti da će se poraženi iz ovog susreta naći u velikim problemima kada je u pitanju opstanak u ligi. Pula je dobro krenula, imala vodstvo na poluvremenu i onda potpuno stala. Riječani su u svojim redovima imali raspoloženog Sinišu Štembergera, koji je za Nicevićevu momčad bio poput Jordana, s obzirom na statistiku (24 poena, 11 skokova, 9 asistencija). Kvarner je tako u drugom poluvremenu postigao 48 poena, a primio samo 25 i tako velikim preokretom došao do važne pobjede.

OMIŠ PREPLIVAO ZAPRUĐE NA KRILIMA TROJCA ŠIPIĆ-DELIĆ-SRZIĆ

Omiš je nakon pobjede nad Cedevitom stigao u Zagreb bez Ivana Mimice, no i takav je bio prejak za domaćina. Gotovo tri četvrtine je to bila utakmica puna neizvjesnosti, koju su gosti prelomili u posljednjoj četvrtini, kada su podigli nivo igre u obrani i dozvolili domaćinu samo 17 poena. Sa druge strane, upisali su oni sami 29 poena i tako stigli do pobjede. Ponovno je njihov forte bio skakački dio igre, gdje su opet imali gotovo pa 20 skokova više od domaćina (26-45), od kojih je čak 16 bilo u napadu i to je možda i presudilo pitanje pobjednika. Dino Šipić sa 29, Roko Gizdavčić sa 21, Nenad Delić sa 16 i Denis Srzić sa 14 poena su bili ključna imena gostujuće pobjede…

DINAMO DOČEKAO POVRATAK MARKA JURIČA I UZEO POBJEDU U SAMOBORU

Dinamo je dočekao povratak Marka Juriča u sastav, a upravo je on, zajedno sa Hrvojem Garafolićem, bio najzaslužniji za gostujuće slavlje kod Samobora. Ključnu prednost Dinamo je napravio u trećoj četvrtini, koju je dobio 26:17 i tako pobjegao na prednost koju domaćin nije uspio sustići. Stigao je Samobor dvije minute do kraja na 71:73, no nije bilo koncentracije u završnici i gosti su zasluženo slavili.

1.Siniša Štemberger (Pula-Kvarner)-24 poena (6/13 šut), 11 skokova, 9 asista, 1 ukradena-valorizacija 34

2. Petar Ogrizović (Cedevita-Bosco)-18 poena (7/11 šut), 5 skokova, 9 asista, 3 ukradene-valorizacija 25

3. Filip Šimović (Sesvete-Dubrovnik)-25 poena (10/15 šut), 12 skokova, 3 asista, 3 ukradene-valorizacija 35

4.Denis Srzić (Zapruđe-Omiš)-14 poena (6/9 šut), 9 skokova, 9 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 31

5.Dino Šipić (Zapruđe-Omiš)-29 poena (14/18 šut), 11 skokova, 2 ukradene-valorizacija 34

1.Ivan Rašetina (Ribola-Jazine)-15 poena (6/10 šut), 6 skokova, 1 asist, 4 ukradene-valorizacija 19

2. Hrvoje Garafolić (Samobor-Dinamo)-21 poen (8/12 šut), 2 skoka, 3 asista, 3 ukradene, 1 blokada-valorizacija 22

3.Ivan Vodopija (Sesvete-Dubrovnik)-13 poena (6/12 šut), 17 skokova, 3 asista, 1 blokada-valorizacija 27

4.Andro Krstinić (Pula-Kvarner)-18 poena (8/12 šut), 10 skokova, 2 asista, 3 ukradene-valorizacija 26

5.Nenad Delić (Zapruđe-Omiš)-16 poena (7/13 šut), 9 skokova, 10 asista-valorizacija 24

MVP KOLA: Filip Šimović (Sesvete-Dubrovnik)-25 poena (10/15 šut), 12 skokova, 3 asista, 3 ukradene-valorizacija 35

TRENER KOLA: Damir Rančić (Ribola Kaštela)

MOMČAD KOLA: KK Ribola Kaštela