Rapsodija Belgije protiv solidnih Tunižana

Prvi susret dana na Svjetskom prvenstvu u Rusiji odigrali su Belgija i Tunis. Iako rezultat to i ne pokazuje, Tunižani su pružili dobar otpor Belgiji koja je uvjerljivim slavila rezultatom 5:2.

Belgija – Tunis 5:2 (3:1)

( Hazard 6′-pen, 51′, Lukaku 16′, 45+3′, Batshuayi 90′ /Bronn 18′, Khazri 90+3′)

Belgijanci su na samom početku došli do udarca s bijele točke te već u šestoj minuti poveli. Siguran je bio Eden Hazard. Nakon što je Romelu Lukaku pogodio u 16. minuti već se činilo kako će izabranici Roberta Martineza do vrha napuniti mrežu Tunisa. Ipak, već u sljedećem napadu nakon sjajnog udarca glavom zabija Dylan Bronn te smanjuje na 2:1. Kada se već očekivao posljednji zvižduk sudca Marrufa u prvom poluvremenu Lukaku je podebljao vodstvo Belgije na 3:1. U drugom poluvremenu u strijelce se ponovno upisao i Eden Hazard, a u 90. minuti Michy Batshuayi je zabio za velikih 5:1. Počasni pogodak za Tunis u posljednjoj minuti utakmice zabio je Wahbi Khazri.

U posljednjem kolu Belgijance očekuje dvoboj s Engleskom, dok će Tunis svoje prve bodove tražiti protiv Paname.