Remi Portugala i Španjolske u fantastičnoj utakmici

Odlična je utakmica odigrana u Sochiju između Portugala i Španjolske. U utakmici koja se već sada može nazvati jednom od ljepotica prvenstva pirinejski divovi podijelili su bodove rezultatom 3:3.

Portugal – Španjolska 3:3 (2:1)

(Ronaldo 4′(pen), 44′, 88′ / Costa 24′, 55′, Nacho 58′)

Utakmica nije mogla bolje početi za Portugalce. Cristiano Ronaldo sjurio se u šesnaesterac gdje ga ruši klupski suigrač Nacho Fernandez, a sudac Gianluca Rocchi pokazuje na bijelu točku. Ronaldo je siguran s 11 metara te dovodi svoju reprezentaciju u rano vodstvo. Španjolci su izjednačili nakon sjajne solo akcije Diega Coste kojoj je prethodio mogući nedosuđeni prekršaj Coste nad Pepeom. Pred sam kraj prvoga dijela Ronaldo je opalio izvan šesnaesterca, a lopta ispada iz ruke Davidu de Gei za novi pogodak Portugala s kojim se odlazi na zasluženi odmor.

Španjolci su furiozno otvorili drugi dio. Diego Costa u 55. minuti postiže svoj drugi pogodak na utakmici za izjednačenje, a samo tri minute kasnije dolazi i do potpunog preokreta. Nacho je opalio iskosa van 16 metara te prekrasno pogodio uz pomoć vratnice. Španjolci su svoju prednost sigurno držali sve do posljednjih minuta utakmice kada Pique ruši Ronalda koji fantastično pogađa u rašlje iz slobodnog udarca za konačnih 3:3 u Sochiju.

U prvoj utakmici odigranoj u ovoj skupini Iran je svladao Maroko s 1:0 te se nalazi na prvom mjestu ljestvice skupine B.