Ruska petarda na otvaranju

Rusija je uvjerljivo slavila protiv Saudijske Arabije rezultatom 5:0 i na najbolji način otvorila prvenstvo.

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku Rusije, koja je od početka nametnula svoj ritam igre i pokušavala što prije postići pogodak, kako bi si u nastavku utakmice olakšala situaciju. Iako ne previše gledljiva utakmica dobila je svoju drugu dimenziju u 12.minuti kada je Yuri Gazinskiy zatresao mrežu i doveo domaćina u prednost. Sredinom prvog poluvremena  ozlijedio se njihov najbolji igrač Alan Dzagoev, umjesto kojeg je ušao Denis Cheryshev, a upravo je on u 43.minuti napravio pomutnju u obrani Saudijske Arabije i doveo Rusiju do vodstva od 2:0.

Obje su reprezentacije u drugo poluvrijeme ušle u istim sastavima, a prvu pravu priliku Saudijska Arabija propustila je u 55.minuti kada je Taisir  zakasnio djelić sekunde na ubacivanje pred sami gol. Rusi su u drugom poluvremenu malo stali na loptu i nisu bezglavo letali prema naprijed, ali su stvarali prilike i discipliniranom igrom čuvali posjed lopte. To im se vratilo u 71.minuti. Izbornik Cherchesov opet je imao dobar nos kada je samo minutu prije u igru uveo Artema Dzyubiu, koji mu je to vratio golom i potvrdio pobjedu Rusije. U zadnjim trenucima regularnog dijela pogodak za 4:0 postigao je igrač utakmice Cheryshev, no u gotovo zadnjim sekundama utakmice prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca konačnih 5:0 postavio je Aleksandr Golovin. Odlična uvertira za domaćina prvenstva pred ostatak natjecanja.

I Vladimir Putin sretno je trljao ruke u svečanoj loži nakon pobjede njegove Rusije, u društvu predstavnika Saudijske Arabije. Valjda neće biti problema oko nafte nakon ove pobjede Rusije…