Said probio bugarski bunker na Poljudu

Novu Europsku sezonu Hajduk je otvorio na idealan način – pobjedom. Pred skoro 30 tisuća navijača na Poljudu Bijeli su slavili s 1:0 protiv Slavije iz Sofije.

Europska liga, 2.pretkolo

Hajduk – Slavia Sofia 1:0

(Said 79′)

Hajduk je cijelu utakmicu bio dominantnija momčad. Bijeli su stisnuli Bugare duboko na svoju polovicu. Ipak, Slavia je u svakom od svojih malobrojnih izlazaka pred Hajdukov gol bila opasna te čak i pogodila vratnicu pred kraj drugog poluvremena.

U drugom dijelu Hajduk u potpunosti dominira, a goste sjajnim obranama spašava iskusni vratar Petkov. Ipak, Bijeli konačno stižu u vodstvo u 79. minuti. Nakon udarca iz kuta najbolje se snašao Said te donio Hajduku vrijednu prednost pred uzvrat u Bugarskoj. Spomenimo još i da je Aleksandrov dobio drugi žuti karton zbog simuliranja u 83. minuti utakmice.