Senegal svladao neuvjerljivu Poljsku

U posljednjoj utakmici prvog kruga natjecanja po skupinama na Svjetskom prvenstvu u Rusiji susreli su se Poljska i Senegal. Na kraju je pobjeda s 2:1 otišla na stranu afričke momčadi.

Poljska – Senegal 1:2 (0:1)

(Krychowiak 86′ / Cionek (ag) 38′, Niang 60′)

U uvodnih pola sata utakmice nismo vidjeli pretjerano velikih opasnosti za vratare obiju ekipa. Senegal je poveo u 32. minuti nakon što se udarac Gueyea odbio od poljskog braniča Cioneka te nesretno završio u mreži Szczesnyja. Senegalci su podebljali svoje vodstvo u 60. minuti nakon katastrofalne pogreške poljske obrane koja nije ostavila težak zadatak Niangu da zabije za 2:0.

Poljaci su do tračka nade došli u 86. minuti preko Krychowiaka, no do kraja je ostalo malo vremena za novi pogodak te su Senegalci postali prva afrička reprezentacija koja je došla do bodova na ovom Svjetskom prvenstvu.

U idućem kolu Senegal će odmjeriti snage s Japanom, dok će Poljaci bodove spasa tražiti u susretu s Kolumbijom.